Kateřina Brožová a Karel Gott - Švanda dudák (2000)

Kateřina Brožová a Karel Gott - Švanda dudák (2000)

Katka a Karel Gott v pořadu Karla Šípa - Skopičiny

Karel Gott - Já mít tak dar [Remastered] Hvězda Padá Vzhůru 1975

Karel Gott - Já mít tak dar [Remastered] Hvězda Padá Vzhůru 1975

Karel Gott - Já mít tak dar (written by Jiří & Ladislav Štaidl) from the album "Hvězda Padá Vzhůru" - Výběr Melodií Ze Stejnojmenného Filmu Režiséra Ladislava Rychmana (Supraphon 1975), digitally remastered for Karel Gott Komplet – 16 (Bonton 2003) with scenes from the movie "Ein Stern steigt auf" (A Star is Falling Upwards), Czechoslovakia 1974/75 Just for fun. All rights belong to their respective owners.

Karel Gott- Švanda dudák

Karel Gott- Švanda dudák

Hvězda padá vzhůru

Hvězda padá vzhůru

V sedmdesátých letech, dobách tuhé normalizace měli často filmoví tvůrci problém s prosazením i pouhého námětu pro jakýkoli zamýšlený film. Barrandovské scénáře, které musely procházet několikastupňovým schvalováním stranických cenzorů, tak byly už hodně vyčerpány tematicky i formálně. Existovalo však několik faktorů, na které se dalo spolehnout. Prvním z nich byla národní klasika /autoři museli být dlouho a bezpečně mrtví/, druhou veličinou byl současný zpěvák populární hudby Karel Gott /na vrcholu svých uměleckých sil a vždy připraven/. Od tohoto zjištění je jen krůček k myšlence spojit tyto skutečnosti a dílo je hotovo! Nad scénářem se sešli režisér Ladislav Rychman, Václav Nývlt a bratři Štaidlové. Coby osvědčenou klasiku zvolili hru J. K. Tyla Strakonický dudák a pak následovalo cvičení, které je prubířským kamenem pro všechny studenty scenáristiky na světě. Jak převést historickou a leckdy již málo srozumitelnou dramatickou báchorku do světa dnešního? Tak se ze Švandy dudáka stal malíř pokojů, hudební nástroj vyměnil za zlato v hrdle a místo k sultánovi do Orientu odchází do „zlé kapitalistické nahrávací firmy." Brzy ale zjistí, že sláva není v životě to nejdůležitější, ani to, co hledá a po čem touží. Je načase vrátit se z velkoměsta zpátky domů... Ironií osudu je, že na osudu jednoho z tvůrců filmu se bohužel ukázalo, jak to dopadá, když člověk není schopen slávu ustát. Jeden z nejtalentovanějších československých hudebníků Jiří Štaidl se bohužel premiéry filmu nedožil. Jeho vášeň pro rychlá auta, krásné ženy a drahý alkohol se mu stala osudnou. Zemřel v pouhých třiceti letech, když nestřízlivý a nepřipoutaný neuřídil svůj zánovní renault.

Svanda dudak (Schwanda, the Bagpiper) : Polka and Fugue (arr. G.C. Bainum)

Svanda dudak (Schwanda, the Bagpiper) : Polka and Fugue (arr. G.C. Bainum)

Provided to YouTube by NAXOS of America Svanda dudak (Schwanda, the Bagpiper) : Polka and Fugue (arr. G.C. Bainum) · Paul Woodring California Polytechnic State University Wind Ensemble Live! In the Walt Disney Concert Hall ℗ 2011 Mark Records Released on: 2011-09-06 Artist: Paul Woodring Conductor: William Johnson Ensemble: California Polytechnic State University Wind Ensemble Composer: Glenn Cliffe Bainum Composer: Jaromir Weinberger Auto-generated by YouTube.

Wie kann ich denn vergessen (Schwanda der Dudelsackpfeifer)

Wie kann ich denn vergessen (Schwanda der Dudelsackpfeifer)

Provided to YouTube by Rebeat Digital GmbH Wie kann ich denn vergessen (Schwanda der Dudelsackpfeifer) · Karl Hammes Four Famous German Baritones ℗ 1999 Preiser Records Released on: 2006-09-30 Composer: Jaromir Weinberger Auto-generated by YouTube.

Karel Vágner skotským dudákem

Karel Vágner skotským dudákem

Karel Vágner v písní Roztomilá holka jako skotský dudák na narozeninovém koncertu Standy Hložka v divadle Hybernia

Švanda dudák

Švanda dudák

Podle hry Strakonický dudák od Josefa Kajetána Tyla. Kdysi dávno se v naší krásné zemi udály prazvláštní věci. Po mnoha letech nespravedlivého útlaku pozvedl lid svůj hlas a zbavil se nenáviděného zla. Nebylo to ovšem snadné – svět na nás zapomněl, a proto bylo třeba znovu všem připomenout, čeho všeho jsme my Češi schopni. Mnoho lidí se o to pokoušelo, ale marně. Až se objevil zcela nový hrdina. Jmenoval se Švanda a byl to muzikant. Hrajeme U Ježíška Premiéra: sobota 29. června ve 20:30 Reprízy: 1. – 4. a 7. – 12. července ve 20:30 Režie: Marek Němec Scéna: Agnieszka Pátá-Oldak Hrají: Ondřej Rychlý, Eliška Hanušová, Martin Písařík, Klára Krejsová, Michal Štěrba, Tomáš Karger a další

O dudáčkovi ze Strakonic

O dudáčkovi ze Strakonic

Soutěžní film Mental POWER Prague Film Festival 2012 Více info na http://www.mentalpower.cz

Svanda dudak (Schwanda, the Bagpiper) : Act I Scene 1: Jak je as krasny ten dalny svet (Svanda)

Svanda dudak (Schwanda, the Bagpiper) : Act I Scene 1: Jak je as krasny ten dalny svet (Svanda)

Provided to YouTube by NAXOS of America Svanda dudak (Schwanda, the Bagpiper) : Act I Scene 1: Jak je as krasny ten dalny svet (Svanda) · Christoph Pohl Weinberger: Svanda dudak ℗ 2014 Profil Released on: 2014-03-25 Artist: Christoph Pohl Conductor: Constantin Trinks Orchestra: Dresden State Opera Orchestra Composer: Jaromir Weinberger Auto-generated by YouTube.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE