Poetika - Poco Inocente (Video Oficial)

Poetika - Poco Inocente (Video Oficial)

Poetika - Poco Inocente Video Oficial de Poco Inocente. Dirigido por: Alvaro Jossué Sánchez Dirección fotográfica: Eliades Cortés Redes Sociales Instagram: https://www.instagram.com/bandapoetika/ Mute: https://www.instagram.com/abrhammute/ Gsu: https://www.instagram.com/Gsussinsuan/ Josué: https://www.instagram.com/joxi_peacemaker/ Erwin: https://www.instagram.com/theafrojam/ Hector: https://www.instagram.com/drums_guerrero/ Escúchanos en Spotify https://open.spotify.com/artist/4YsgomQXxHYHyhFEisg7x2 Suscribete.

Poetika - Revolver i kama (Official HD Video)

Poetika - Revolver i kama (Official HD Video)

Поетика - Револвер и кама Албум: Поетика - "Ултиматум" Музика (Sampled & Composed): Дејан Трајчевски ТПЦ Микс и Мастеринг: Дејан Трајчевски ТПЦ Камера: Снимаше кој стигна Монтажа: Дејан Трајчевски ТПЦ Јове: Рапот не е само хоби, рапот живот е наш, поетика е хард пола деценија стаж, дали ви треба рап? или вас ви беше хоби? кажи ми што влезе во играва колку доби, а колку изгуби што сега толку го мразиш, ти требаа пари виде нема - назад се врати, се затворени врати но мудро клучот го бараме, ништо досега за возврат сепак не го оставаме, во рацете на фаците таквите како вас, што рапот го користеа за шема во град, што го оставија на пола пат да се дави во кал, што се срамам од мојата песна со нивен вокал, кога беше во мода тие беа први за тоа, сега падна се во вода избегаа ко од оган, а ние уште тука сме и уште пука рап, додека сме живи тој е жив во овој град. Реф: Рапот не е ваш.. Чим еднаш дадеш заклетва од него нема излез, Значи не бегаш.. Ако вистински го правиш а не за да си виден. x2 Дејан ТПЦ Завесата е дигната од дваесет десет (2010), рапот е играта, овојпат не играме фер плеј, поетика е челик искален со вистина, ко феникс издигнат на сцена кајшто има само тишина, од мак рап емисија проекти и настапи, без пауза ни месец ајде пробај така ти, ова е живот изрезбано ни е на коските, ти носи се, не мериме муда кој е посилен, итака смеа е сценава, на неа беа избегаа, ти playa сега брат, на децава им треба прегратка, појака за да се пригушат.. ко hocus pocus рапериве ке се изгубат, кој остана на зборот сега јасно се гледа, велевте една љубов рап а после "шо го ебаш", е така нема веќе..а и подобро е без нив, до крајот се вистинските, ти еден од нив не си! Реф: Рапот не е ваш.. Чим еднаш дадеш заклетва од него нема излез, Значи не бегаш.. Ако вистински го правиш а не за да си виден. x2 Владе: Се поврза со рапот или тој те обврза? си имал чувство на среќа или било потреба? рапот не е за слава и успех или игра за престиж, тој е со нас во моменти тажни и среќни, немој никогаш да го оставиш зошто немало профит, ти си добил искрена песна и љубов и почит, а музиката не спои нас како браќа, музиката ми помогна да излезам на прав пат, а каде сте сега виде пропаднавте во пораз, неможевте товарот да го носите па потонвавте во очај ние тука сме несопирливи за опстанок на рапот, ние не се откажавме и кога замре во градот, ние тука сме поетика во игра уште од деца, продолжуваме храбро по патеката тешка, гледам згаснал сега и жарот но сме тука да го распалиме, се додека ова срце чука ние нема да го оставиме!. Реф: Рапот не е ваш.. Чим еднаш дадеш заклетва од него нема излез, Значи не бегаш.. Ако вистински го правиш а не за да си виден. x2

Poetika - Obeplout (Mankovice 10. 8. 2019)

Poetika - Obeplout (Mankovice 10. 8. 2019)

Poetika Brno 18.4. 2019 Hollywood

Poetika Brno 18.4. 2019 Hollywood

Brno Starobrno

POETIKA live - Za oponou | Radio Černá Hora živě

POETIKA live - Za oponou | Radio Černá Hora živě

DEJ ODBĚR, AŤ SE K TOBĚ DOSTANOU NOVÁ VIDEA! http://www.cernahora.cz video: http://www.czechaerials.cz

Poetika (TPC) ft. Bob Mc - Gradu Moj (Official Video)

Poetika (TPC) ft.  Bob Mc - Gradu Moj (Official Video)

Album: Poetika "Ultimatum" Beat: Dejan Trajchevski Mix & Mastering: Dejan Trajchevski Kamera: Ilche Blazhevski Montaza: Dejan Trajchevski https://www.facebook.com/Poetika-2234... https://www.facebook.com/groups/12940... https://www.facebook.com/thas0ldierjmt https://www.facebook.com/boban.mc https://www.facebook.com/na.fm.9?fref=ts Sample: О Граду сакан мој Текст: Дејан TPC (Poetika) Евергринска љубов, за градот на југот, децата од калдрмата во прегратките на студот, како беше, сега како е? кажи ми мој народе, ова гордост или гадост е? - градов.. ако умрам брат од чадов, знај го сакам местово исто ко што го сакам рапот, (а тоа е многу), 93та генерација, колку само ни фали љубов искрена, дај ни ја! градот на уметноста е без уметност, црвен килим кал на чизми, епа тоа е реткост, нема пајтони боеми, сите ќутиме ко неми, не прашувај што, сакам се да се смени, граду мој..кажи дали не препознаваш. ги гледаш децата од тебе што се простија, осеќаш? тоа е вкусот на вистината горка, не е градска гордост повеќе тој широк сокак, и манаки..спомени бледи ко тие песни, со емоција за тебе, ама денес си без нив, лица со достоинство, капут и шешир, занаетчии во чаршија со раце вешти.. барем еден ден, врати ни го тоа чувство, да има искреност, разбирање, почит и љубов.. и дај ми снага за да нема ниту капка на образ, ако заминам од тука, не сум сакал но сум морал. Реф: Граду мој, не ги заспивај твоите чеда, те чуваме во живот преку нашата песна, од таму кадешто ке чуеш "Бабам Битола" таму е душата наша која те отсликува. Bob MC Носталгија, за градот со магија остана само сон па сакам пак да заспијам. Да сонувам само еден ден, од тоа време пазарен да видам полна чаршија, во гужвата јас заглавен! Човекот со магаре е трговец од Солун, жените со стомни одат кај чешмата долу. По пат да седнам во меана, да викнам "Меанџи" тури една дури сонувам, реалност ме мачи! Носам куфери полни, немири и мисли болни наполнети од денес, викни пајтон бегам од нив. Носи ме кај мојто либе, да му пеам серенада нека сонува и таа да сме среќни сакам двата! По пат ме разбуди звукот од зад една авлија слушнав удари од чекан, прочитав калајџија. Денес нема калдрма, нема ниту пак култура градот го уништуваат ние му викаме "УРАА". Широк сокак среќен бил кога по него газел опинок денес го газат брендови но со мозок поплиток. Да беше жив Манаки во битолски Офицерски би снимил сцени прекрасни за "Дувлото на Секти". Тумбе Кафе било место за дружби, песни и игри денес пази каде газиш има шприцеви и игли!! Умре градот на уметноста на пола копје знамиња ги нема кабадаите како цркви под џамија. А звукот од неа некаде длабоко во градот прави никој да не го чуе последниот клавир... Ајде браќа чалгии пејте дур болката ме убива за старата Битола и другарите во туѓина!! Те сакам граду мој и ако заминам извини пола душа ти оставам во старите витрини... Извиниии... Користени се и видеа од Cut Production, no copyright affected.

Limuzína s Mírou Hejdou - Poetika

Limuzína s Mírou Hejdou - Poetika

www.mirahejda.cz

Poetika - Každou vteřinou TEXT

Poetika - Každou vteřinou TEXT

Official video: https://www.youtube.com/watch?v=huN38WCOm_8 ►Soutěž s klipem o oblečení z http://wmnt.cz/poetikayt ►Bližší info o soutěži na https://www.facebook.com/poetikamusic/ Režie: Ondřej Kudyn Zvuk: Rooftop Studio – Ondřej Žatkuliak Producent: Poetika/SinglTon Vydavatel: SinglTon/Universal Music s.r.o. TEXT Každou vteřinou - text Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Za to že ráno vstávám jsem vděčnej Za každou tu chvíli co dýchám Chápu, nic netrvá věčně Tak jak je ta lidská pýcha Život nám jak voda teče A každej novej den je výzva Tak řekni si vstávej a dělej Přišel čas pohnout se z místa Když dýchám, tak žiju Když žiju, tak vnímám Když vnímám, mám sílu Tou sílou vždy bude má víra Chceš lítat, mám křídla De o to se na cíle dívat Stačí mi jenom pár minut Každá ta chvíle je výhra Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Oh, oh, oh, oh, oh Oh, oh, oh, oh, oh Oh, oh, oh, oh, oh Oh, oh, oh, oh, oh Jsem pevně na svejch a druzí se kácí Nehledím nazpět, co bylo nevrátím Až mý tělo zhasne, všechno se ztratí Tělo je prach, a v prach se obrátí Vím kým sem byl, vím kým sem teď Vím jak sem žil, jak žil můj svět Vše co sem měl, vše to co mám Přišlo a zmizí, když zůstaneš sám Ale dýchám, a žiju Když žiju, tak vnímám Když vnímám, mám sílu Tou sílou vždy bude má víra Chceš lítat, mám křídla De o to se na cíle dívat Stačí mi jenom pár minut Každá ta chvíle je výhra Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Když dýchám, tak žiju Když žiju, tak vnímám Když vnímám, mám sílu Tou sílou vždy bude má víra Chceš lítat, mám křídla De o to se na cíle dívat Stačí mi jenom pár minut Každá ta chvíle je výhra Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou

Sangre Poetika - Poetika (Viva el Rock latino Panamá)

Sangre Poetika - Poetika (Viva el Rock latino Panamá)

Aquí Sangre Poetika En Viva el Rock latino por parte de Hard Rock Café Panamá. Recuerden suscribirse al canal, y seguirnos. Redes sociales: Facebook: https://www.facebook.com/BandaPoetika Instagram: https://www.instagram.com/bandapoetika

Poetika - Za oponou | TEXT | Pavel Kozler

Poetika - Za oponou | TEXT | Pavel Kozler

Text k písničce Za oponou. Odkaz na originální videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=-RfpKgTY3mU Píseň použitá ve videu: Poetika - Za oponou Píseň ani videoklip v pozadí nepatří mezi mou tvorbu, nýbrž na ně nevlastním žádná autorská práva.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE