Moravanka - V rychtárovej studni

Moravanka - V rychtárovej studni

Krásná polka v původní podobě, jak ji Moravanka nahrála v roce 1975. Wunderchöne Polka in original Version, wie Moravanka Blasmusik im 1975 aufgenommen habt. Nice Polka in original version from 1975, when Moravanka brass band recorded it.

Moravanka - V našej zahrádce

Moravanka - V našej zahrádce

Ivana Slabáková, Daniela Magálová, Mirek Mordych a Břeťa Osička

Moravanka v Sedlci-Prčici

Moravanka v Sedlci-Prčici

foto: https://www.rajce.net/a15410790 * http://www.moravanka.eu * http://www.sedlec-prcice.cz * http://www.pete.cz

Moravanka v Třeběticích

Moravanka v Třeběticích

Moravanka - V tej Milotskej bažantnici

Moravanka - V tej Milotskej bažantnici

MORAVANKA (Živý koncert v Chicagu 2011)

MORAVANKA (Živý koncert v Chicagu 2011)

Moravanka Jana Slabáka je originální moravská dechová kapela, jež byla založena v roce 1971 jejím kapelníkem trumpetistou Janem Slabákem. Ten tehdy sehnal 11 profesionálních muzikantů ze Státní filharmonie Brno a dal dohromady dechovou kapelu, která měla v někdejším Československu nečekaný ohlas. Přesto, že v roce 1985 prošlo její obsazení většími personálními změnami, je Moravanka dodnes oblíbená nejen na Moravě a na Slovensku, ale i v zahraničí. Její repertoár vychází především z moravského folklóru, jmenovitě z folklóru pocházejíícho z oblasti Slovácka, neboť zdejší folklór je velmi osobitý, vitální i temperamentní.

Moravanka V. Bíteš 1999.mpg

Moravanka V. Bíteš 1999.mpg

Moravanka, Velká Bíteš 1999

Moravanka Jana Slabáka

Moravanka Jana Slabáka

Živě vysílaný koncert legendární dechové kapely Jana Slabáka z hudebního S1 Českého rozhlasu Ostrava. Moravanka Jana Slabáka je originální moravská dechová kapela, kterou v roce 1971 založil kapelník trumpetista Jan Slabák. Repertoár vychází z moravského folkloru – stylizace lidové písně, která je věčně živá a temperamentní. Osobitý zvuk, styl, výraz a temperament, se kterým tato kapela hraje, je vlastní spíše jazzovým kapelám a proto někteří odborníci nazývají Moravanku přezdívkou „Swing po Slovácku“. Odebírejte kanál Koncerty Českého rozhlasu: http://rozhl.as/odebirejte

Moravanka - Měl jsem frajárečku

Moravanka - Měl jsem frajárečku

Dechovka na Silvestra? Proč ne, když hraje Moravanka valčík "Měl jsem frajárečku". Blasmusik am Silvester? Warum nicht, wenn Moravanka spielt "Mel jsem frajarecku" (Ich habe ein Mädel gehabt). Brassmusic by New Year's Eve? Why not, if Moravanka plays "Mel jsem frajarecku" (I Have Had a Gal) Text/Lyrics 1. [:Měl jsem frajárečku, měla sukénečku,:] [:sama si ju šila, sama si ju prala, mě smutného zanechala:] 2. [:Frajárečko milá, kdyžs' mě zanechala,:] [:měla ses podívat, aj si zavzpomínat, kdo ti růžu v sukňu všíval:] 3. Růžičku malučků, růžičku červenů, [:ona bude světlat, a na mňa vzpomínat, jak jsem ju v tvů sukňu všíval:]

Jan Slabák & Moravanka - Medley 2011

Jan Slabák & Moravanka - Medley 2011

Jan Slabák & Moravanka - Medley 2011 1. Boršická Polka Moravanka das ist eine frohe Schaar spieln sie uns so bleibt kein Plätzchen leer Tuba trommel Klarinet , spielen fröhlich um die Wett Moravanka komm bald wieder her. 2. Immer wenn Musik erklingt (Jedna růža, dvě růže) 3. Katharina Polka Trenčín ist ein schönes Städtchen (Nedaleko od Trenčína) Trenčín ist ein schönes Städtchen darin gibt es viele Mädchen.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE