Karel Čapek - Devatero pohádek (Pohádka, Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Karel Čapek - Devatero pohádek (Pohádka, Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Karel Čapek Devatero pohádek (výběr) čte Vlastimil Brodský Celou audioknihu si můžete koupit na: http://audioteka.cz/devatero-pohadek-vyber,audiokniha.html http://www.alza.cz/devatero-pohadek-d467125.htm http://www.supraphonline.cz/album/3303-capek-devatero-pohadek-vyber http://www.kosmas.cz/knihy/176328/devatero-pohadek-vyber/ Čapkovy pohádky bychom mohli považovat za vzor moderní tvorby pro děti. Jejich četbu v podání Vlastimila Brodského za vzor pohádkového vyprávění na mikrofon. Vždyť vyprávění pohádek na dobrou noc bylo jeho mistrně zvládnutou rolí na rozhlasových vlnách. Autor i herec patřili k výrazným osobnostem a měli dokonalý cit pro rodnou řeč.

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes 1 (Detektivka, Mluvené slovo, Audiokniha, | AudioStory)

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes 1 (Detektivka, Mluvené slovo, Audiokniha, | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes 1 čte Soběslav Sejk Dvě velmi zdařilé povídky klasika detektivního žánru: Pět pomerančových jadérek a Charles Augustus Milverton. K poslechu část povídky Pět pomerančových jadérek. Odkaz ke stažení celé audioknihy: http://www.kosmas.cz/knihy/176233/sherlock-holmes-i/ http://www.supraphonline.cz/album/3297-doyle-sherlock-holmes-1 http://audioteka.cz/sherlock-holmes-1,produkt.html Doylovy detektivky nepotřebují komentáře. Snad jen že se vyznačují logickou stavbou příběhů a podmaňují si posluchače neopakovatelnou atmosférou. Slavný Sherlock Holmes je jedinou literární postavou, jejíž životopis byl sepsán.

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes 2 (Detektivka, Mluvené slovo, Audiokniha, | AudioStory)

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes 2 (Detektivka, Mluvené slovo, Audiokniha, | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes 2 čte Jiří Samek, Vladimír Brabec K poslechu část povídky Mrzák. Odkaz ke stažení celé audioknihy: http://www.supraphonline.cz/album/3301-doyle-sherlock-holmes-2 http://audioteka.cz/sherlock-holmes-2,produkt.html http://www.kosmas.cz/knihy/176235/sherlock-holmes-ii/ Pokračování výběru nejlepších příběhů klasika tohoto žánru. Doylovy detektivky mají literární hodnotu a jsou stále žádané. V každé generaci čtenářů získávají své příznivce. Legendární postava Sherlocka Holmese stále žije. Jde o jednu z nemnoha postav, k jejichž poctě byla zřízena řada společností. U nás je to Česká společnost Sherlocka Holmese.

Vlastimil Vondruška - Plzeňské mordy(9 hlasů, Detektivka, Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Vlastimil Vondruška - Plzeňské mordy(9 hlasů, Detektivka, Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Vlastimil Vondruška Plzeňské mordy Čte: Jaromír Meduna, Jan Meduna, Lukáš Hlavica, Otakar Brousek, Václav Vydra, Miloš Hlavica, Magdaléna Borová, Petr Lněnička a Zdeňka Sajfertová Plzeňské mordy dramatizace historické detektivní povídky Celou audioknihu si můžete koupit na: http://audioteka.cz/plzenske-mordy,audiokniha.html https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/2194/Audiokniha-Plzenske-mordy-Vlastimil-Vondruska Případ plzeňských mordů je úvodním příběhem knižní řady Letopisy Královské komory. Odehrává se v polovině 16. století, za vlády Ferdinanda I. Habsburského. Děj se zasazen do města Plzně. Při vyšetřování několika záhadných vražd se poprvé setkává královský písař z Prahy - Jiří Adam z Dobronína se svým pomocníkem, bakalářem Petrem Korcem. Díky jeho pomoci se mu podaří vyváznout zdravý z velmi ošemetné situace, a navíc společně odhalí intriky proti králi.

Jan Neruda - Povídky malostranské (Mluvené slovo, Audiokniha, AudioStory)

Jan Neruda - Povídky malostranské (Mluvené slovo, Audiokniha, AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Vrchol prozaického Nerudova díla - mistrný obraz starosvětského malostranského prostředí před rokem 1848 - osudy lidiček, v nichž autor vytvořil vzor literární charakteristiky postav. Pan Ryšánek a pan Šlégl, Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku, Přivedla žebráka na mizinu, Doktor Kazisvět a Hastrman. Jan Neruda Povídky malostranské čte Soběslav Sejk, Martin Růžek K poslechu povídka Doktor Kazisvět. Celou audioknihu si můžete koupit na:http://audioteka.cz/povidky-malostranske,produkt.html 2 CD, Délka: 1 hod. 30 min. Rok vydání: 2007 (P) 2007 Popron Music s.r.o. Na základě ekluzívní licence s © AudioStory Režie: Helena Vaňurová Mistr zvuku: Miroš Svatoň Hudba: Mlhoš Kafka Obsah: CD 1 1. Pan Ryšánek a pan Šlégl 2. Hastrman CD 2 1. Přivedla žebráka na mizinu 2. Jak si nakouřil pan Vorel pěnovku 3. Doktor Kazisvět

Vlastimil Vondruška - Jménem krále (Mluvené slovo, Audiokniha, AudioStory)

Vlastimil Vondruška - Jménem krále (Mluvené slovo, Audiokniha, AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Jménem krále je historický příběh podle Vlastimila Vondrušky, této audioknize propůjčili hlasy Vladislav Beneš a Alois Švehlík. Titul si můžete koupit na : mp3: http://audioteka.cz/jmenem-krale,produkt.html CD: http://www.kosmas.cz/knihy/174983/apage-satanas/ K poslechu kapitola 4. Vlastimil Vondruška Jménem krále čte Alois Švehlík, Vladislav Beneš Edice Detektivka Vlastimil Vondruška -- historik a oblíbený spisovatel píše mimo jiné čtivé, dramatické a tajuplné detektivní příběhy, které se odehrávají ve středověku. U čtenářů si získaly obrovský ohlas pro svou věrohodnost, atmosféru, rychlý spád děje a napětí. Vybrali jsme jeden z nich -- Osudný turnaj (vyšel jako část trilogie Vražda v ambitu), který byl rovněž filmově zpracován pod názvem Jménem krále, s Karlem Rodenem v hlavní roli. Četbu nabídla režisérka Jindřiška Nováková skvělým vypravěčům, Vladislavu Benešovi a Aloisi Švehlíkovi. Hudebního doprovodu se ujal Daniel Tůma. Hlavním hrdinou příběhu je Oldřich z Chlumu, královský prokurátor Přemysla II. Otakara a správce hradu Bezdězu. Z pověření svého panovníka odjíždí na hrad Vartemberk. Mají se zde konat slavnostní zásnuby rytíře Beneše z Dubé ...a napínavý děj začíná. CD stopáž: 142 min : 59s Vydalo AudioStory v koprodukci s Vyšehradem s.r.o. 2012 Režie: Jindřiška Nováková Mistr zvuku: Martin Dušek Hudba: Daniel Tůma

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes 3 (Detektivka, Mluvené slovo, Audiokniha, | AudioStory)

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes 3 (Detektivka, Mluvené slovo, Audiokniha, | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes 3 čte Svatopluk Beneš K poslechu část povídky Poslední poklona. Odkaz ke stažení celé audioknihy: http://www.kosmas.cz/knihy/176237/sherlock-holmes-iii/ http://www.supraphonline.cz/album/3302-doyle-sherlock-holmes-3 http://audioteka.cz/sherlock-holmes-3,produkt.html Třetí díl výběru nejlepších příběhů klasika tohoto žánru. Najdete zde povídky Upír v Sussexu a Poslední poklona.

František Hrubín - Ze Špalíčku veršů a pohádek (Pohádky, Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

František Hrubín - Ze Špalíčku veršů a pohádek (Pohádky, Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Malí caparti, kteří ještě neumějí číst, se s tímto CD mohou naučit rýmované říkanky - kratičké, jednoduché a hravé. Titul si můžete koupit na: http://audioteka.cz/ze-spalicku-versu-a-pohadek,produkt.html František Hrubín Ze Špalíčku veršů a pohádek... čte Jitka Molavcová Malí caparti, kteří ještě neumějí číst, se s tímto CD mohou naučit rýmované říkanky - kratičké, jednoduché a hravé. Spolu s Jitkou Molavcovou brzy začnou recitovat veršované pohádky prodchnuté kouzelnou poetikou - Kuřátko a obilí, Perníkovou chaloupku nebo Palečka a jeho kamarády. Kromě toho se s nimi můžete zaposlouchat do delších prozaických pohádek O Popelce a O pavím králi. Vypráví a na kytaru i zobcovou flétnu improvizuje Jitka Molavcová.

Zdeněk Jirotka - Saturnin (Mluvené slovo, Audiokniha, AudioStory)

Zdeněk Jirotka - Saturnin (Mluvené slovo, Audiokniha, AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Velmi zdařilý humoristický román našeho současníka, spisovatele i dlouholetého redaktora rozhlasu a Dikobrazu.Napsal jej před více než padesáti lety, za války, snad jako výraz odreagování své duše v těžké době, a přesto jde o dílo nadčasové a stále aktuální. Okouzluje a získává už několik generací čtenářů. Audioknihu si můžete koupit na: http://audioteka.cz/saturnin,produkt.html http://www.popron.cz/jiri-samek-saturninzdenek-jirotka-3-cd/s-204882/ Zdeněk Jirotka Saturnin čte Jiří Samek 3 CD, stopáž: 79:35; 79:46; 79:49 (P) 2007 Popron Music s.r.o. Na základě ekluzívní licence s © AudioStory Režie: Jan. Berger Mistr zvuku: Miroš Svatoň Hudba: Leoš Kosek

Karel Čapek - Povídky z jedné kapsy (Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Karel Čapek - Povídky z jedné kapsy (Mluvené slovo, Audioknihy | AudioStory)

Pro informace o dalších audioknihách a novinkách navštivte naše stránky http://www.audiostory.cz/ . Karel Čapek Povídky z jedné kapsy Čte: Ota Sklenčka, Vlastimil Brodský Celou audioknihu si můžete koupit na: http://audioteka.cz/povidky-z-jedne-kapsy,audiokniha.html http://media.alza.cz/povidky-zjedne-kapsy-d458435.htm Český dramatik, prozaik a překladatel v těchto povídkách dospěl k dokonalosti žánru detektivní povídky. Mnoho čtenářů si je opravdu oblíbilo, a byly zpracovány pro rozhlas, i televizi. Jsou psány moderním jazykem a mají v sobě nadčasové, humanistické poselství, a proto asi nikdy nezestárnou a neupadnou v zapomnění. Mimo jiné také proto, že jejich tématy jsou kriminální příběhy, avšak způsob autorova vyprávění nepozbývá nadhledu a smyslu pro humor.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE