Český dokument o historii a původu Prahy

Český dokument o historii a původu Prahy

Zajímavosti života v Praze - odebírej Pražského cyklistu.

Hledání ztraceného času - Filmy z Prahy

Hledání ztraceného času - Filmy z Prahy

Připravili K. Čáslavský a P. Vantuch. V tomto pořadu vám ukážeme dva další filmy o Praze. Už jste jich v našem cyklu mohli vidět desítky – od toho prvního z roku 1911, až po dokumenty z počátku čtyřicátých let minulého století. Jmenovaly se stejně nebo podobně: Praha… Prahou… v Praze… a stejný nebo podobný byl i jejich obsah, až na pár výjimek. Ale – ať ty filmy byly jakékoliv kvality, všechny mají svůj význam, protože často zachycují Prahu buď zmizelou nebo změněnou. Většinou to nebyl záměr tvůrců, oni nemohli tušit, co jednou zmizí nebo se promění – tuto „přidanou hodnotu“ jim dal a neustále ji navyšuje ubíhající čas. V pořadu nejprve uvidíte Prahu z roku 1926 a ve druhé části snímky z roku 1938, které poprvé ukazují Prahu v barvách.

Nové Město pražské

Nové Město pražské

Putování k planetám - Všechny epizody

Putování k planetám - Všechny epizody

0:00:32 Venuše a Merkur 0:42:53 Mars 1:25:24 Jupiter 2:07:41 Saturn 2:50:05 Neptun a Uran 3:32:55 Pluto a ještě dále

Plavební komora Praha - Staré Město

Plavební komora Praha - Staré Město

Národní klenoty "Praha" - rozmanitost v jednotě (dokumentární) 2011

Národní klenoty "Praha" - rozmanitost v jednotě (dokumentární) 2011

Historické jádro Prahy. Tato rezervace patří k největším na světě. Nachází se zde 1322 památkových objektů. Praha nabízí přehled všech architektonických stylů. Skládá se z částí Malá Strana, Hradčany, Staré a Nové Město, Pražského Hradu.

UNESCO - Czech Republic

UNESCO - Czech Republic

Set out to the Czech Republic and get to know the 12 Czech UNESCO monuments. This year marks exactly 20 years since the first of them was entered into the prestigious list and the anniversary will be marked by several cultural events. Discover the magic of the picturesque Telč, the mystique of the Church of St. John of Nepomuk in Žďár nad Sázavou, the colourfulness of the Flower Gardens in Kroměříž, the picturesque village of Holašovice, the story of Villa Tugendhat, the fairy-tale Český Krumlov or the romance of the Lednice-Valtice Landscape ... http://www.czechtourism.com

O poruchách a opravě Karlova mostu

O poruchách a opravě Karlova mostu

Letná: Pražský novoroční ohňostroj 2019

Letná: Pražský novoroční ohňostroj 2019

Podívaná, za niž hlavní město zaplatilo 1,7 milionu korun a bylo odpáleno celkem 4033 ran. Hmotnost odpáleného materiálu byla přibližně čtyři tuny. Pyromuzikální show má pět obrazů, z nichž každý symbolizuje jednu etapu revoluce v roce 1989: Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda - i zvukový doprovod byly postaveny tak, aby divákovi evokovaly vzpomínky a emoce spjaté s touto dobou. Celá příběhová linie je koncipována jako retrospektivní vyprávění, kdy postava otce sděluje svoje osobní zážitky a zkušenosti z té doby své desetileté dceři. V hudebním doprovodu zazní mimo jiné Modlitba pro Martu a melodie písní Rolling Stones a Beatles. „Ohňostrůjci“ slibují dokonalé spojení a harmonii hudby s odpalovanými efekty, které mají své přesné místo, čas i úhel. Mezi světelnými efekty se objeví i různé symboly – mimo jiné číslice 17 připomínající listopad 1989. I tentokrát bude zvukový doprovod k dispozici díky ozvučení – výkonná aparatura bude umístěna na křižovatce Čechova mostu a Dvořákova nábřeží. Pro lepší světelný efekt bylo zhasnuto veřejné osvětlení a semafory na Dvořákově nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, Alšově nábřeží, Kosárkově nábřeží, části Mánesova mostu a v Letenských sadech. Naopak bude speciálně osvícen Pražský metronom.

Praha - třetí milenium města památek

Praha - třetí milenium města památek

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE