pat a mat obraz

pat a mat obraz

pat a mat obraz není sprostý ale mluví

Pat & Mat - Jahody

Pat & Mat - Jahody

Pat s Matem už zavařovali dýně. Tentokrát přijdou na chuť jahodám a rozhodnou se doplnit zásoby zavařenin. Nebyli by to ale oni, kdyby nepřišli na další , i když komplikovaný, způsob zavařování jahod, ze kterých nakonec vznikne marmeláda.

Pat & Mat - Automat

Pat & Mat - Automat

Pat s Matem si koupí automat na nápoje. Bohužel ho nesprávně zapojí a automat nefunguje. S tím se ale tihle dva nemíní smířit. Tak dlouho přemýšlí a po částech rozebírají automat, až přijdou na originální řešení.

Tom and Jerry, 40 Episode - The Little Orphan (1949)

Tom and Jerry, 40 Episode - The Little Orphan (1949)

The short three-minute fragment from series is a 1949 American one-reel animated cartoon and is the 40th released Tom and Jerry cartoon, released in theatres on April 30, 1949 by Metro-Goldwyn Mayer. It was produced by Fred Quimby and directed by William Hanna and Joseph Barbera, with music by Scott Bradley. The cartoon was animated by Irven Spence, Kenneth Muse, Ed Barge and Ray Patterson. "The Little Orphan" won the 1948 Academy Award for Best Short Subject: Cartoons, this being the fifth Oscar (of seven) given to the cat and mouse team. Though the cartoon was released in 1949, it won its Oscar the previous year. This may have been because it was given a short run at a cinema in 1948 to qualify it for that year's Academy Award. Interesting facts: On Cartoon Network and other television broadcasts, the blackface gag that occurs after a lit candle lands on Tom's tail is removed. The candle is launched on Tom's tail but nothing happens, and the scene abruptly cuts to the champagne bottle being launched and taking off, then cuts to Jerry and Nibbles watching Tom's crash offscreen. Also removed in this sequence is the bottle striking the blackfaced Tom, sending him into the glass case. In the wrap-around short "Life with Tom" and the CinemaScope version "Feedin' the Kiddie", the scene is also cut in the same manner (although the "Life with Tom" version left the burning intact, but cuts to the scene where the champagne bottle is being launched by Nibbles before Tom can be seen in blackface). The censored version of "Life with Tom" may be available on iTunes Store. A 1960s TV version of this cartoon by the Chuck Jones team that aired on CBS had the blackface scene redone, so that Tom's Indian headdress would be intact (and not burned away into pickaninny braids) after getting burned by the candle. Also, before that, the scene where Tom throws a knife on the turkey to trap Jerry is reanimated to replace it with a fork. All rights reserved Warner Bros. Entertainment.

Pat & Mat - Obraz

Pat & Mat - Obraz

Pat & Mat - Tapety

Pat & Mat - Tapety

Při otevírání konzervy se stane, že celý obsah guláše vystříkne na okolní stěny. Je na čase vyměnit tapety. A kdo jiný na to může vlítnout než naši kutilové.

pat a mat štefan a dušan po romsky

pat a mat štefan a dušan po romsky

Pat & Mat - Kopají bazén

Pat & Mat - Kopají bazén

Pat a Mat se rozhodli, že si postaví na zahradě bazén. Dílo se jim ale moc nedaří a na řadu přijde i výbušnina. Bazén se přesto nedaří dokončit, ale Pat a Mat mají nápad jak i nedokončeného díla využít.

Pat a Mat parodie CZ Automat

Pat a Mat parodie CZ Automat

CHANNEL: http://www.youtube.com/channel/UCycvn8JkJbP5Jtk9plwu7TA?feature=mhee Kdo chce další video prosíme LIKE nebo KOMENT.

Pat & Mat - Voda

Pat & Mat - Voda

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE