Laboratoř - 5 vědeckých novinek v 50 minutách

Laboratoř - 5 vědeckých novinek v 50 minutách

Laboratoř, rozhlasová beseda vědců a umělců živě z 52. ročníku populárně-naučných filmů Academia Film Olomouc. 5 témat v 50 minutách. Moderuje Martina Mašková. Hosty přímého přenosu z Divadelního sálu Konviktu byli nanochemik a hudební skladatel Petr Cígler, zoolog a poradce BBC Earth Pavel Stopka, herci Valérie Zawadská a Igor Bareš. Pořad jsme vysílali 29. dubna 2017. Všechny odvysílané pořady Laboratoř najdete na stránkách Českého rozhlasu Plus http://www.rozhlas.cz/plus/porady/_porad/101133

Vědecko-výzkumná centra na UP: Společná laboratoř optiky

Vědecko-výzkumná centra na UP: Společná laboratoř optiky

Společná laboratoř optiky Univerzity Palackého a Fyzikálního ústavu Akademie Věd

Festival vědy 2017

Festival vědy 2017

Festival vědy 2017, dříve jste znali pod názvem Vědecký jarmark, je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před pěti lety. Stejně jako vloni, i letos bude zařazen mezi ostatní akce Kampusu Dejvice na Praze 6. Čeká na vás velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem vám budeme, po celý den, představovat přírodovědné a technické obory hrou, uvidíte zajímavé prezentace a vyzkoušíte si nevšední pokusy. Budete si moci na vědu doslova „sáhnout“. Na mnoha venkovních stanovištích na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) na Praze 6 a v prostorách Národní technické knihovny se vám budeme snažit přiblížit tento, pro mnohé málo známý, badatelský svět. Zjistíte tak, že: „Věda má rozmanité podoby a využití“, jak uvádí Pavel Bělobrádek, vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace. Je to outdoorová akce, která je určena dětem, studentům i zvídavé veřejnosti bez omezení věku. Školám doporučujeme zařadit návštěvu v průběhu celého dopoledne, není nutné přijít ihned ráno – věda vám neuteče :-). Není třeba se předem registrovat! Těšit se můžete na to nejlepší, co jsme schopni vám ze světa vědy pod širým nebem ukázat. Vstup na akci je zdarma.

Laboratoř živě - 5 vědeckých novinek v 50 minutách z Academia Film Olomouc, 23.4. 2016

Laboratoř živě  - 5 vědeckých novinek v 50 minutách z Academia Film Olomouc, 23.4. 2016

Rozhlasová Laboratoř přijala pozvání na festival Academia Film Olomouc. Genetika a genové manipulace, témata letošní ročníku, rozebírají bioinformatik a molekulární genetik Jan Pačes a neurofyziolog František Vyskočil. Glosují herec Kajetán Písařovic a herečka Lenka Kočišová. Moderuje Martina Mašková. http://rozhl.as/vd

Hókus pókus, ktorý neskúšaj doma!

Hókus pókus, ktorý neskúšaj doma!

Spolu so študentmi zo SOŠ Chemickej vo Vlčom Hrdle sme vyskúšali dva unikátne pokusy: Rozsvieť lávovú lampu a Oživ obrieho červa. Týmto videom vás chcem vyzvať, konkrétnejšie tých mladších z druhého stupňa základných škôl, aby ste na hodine chémie pokus vyskúšali a tak sa zapojili do súťaže od Slovnaftu. Vašou úlohou bude postnúť fotku výsledku vašeho pokusu "Obrieho Červa" na INSTAGRAM s hashtagom #CHEMIAJEZABAVA. Podklady nájdete na webe: http://www.slovnaft.sk/chemia Trieda, ktorá sa umiestni na prvom mieste podstúpi hodinu chémie so mnou (šmatlavým YouTuberom, ktorí vám dúfam nepodpáli učebňu) a žiaci na druhom a treťom mieste dostanú "CUSTOM PLÁŠTE". Sútaž prebieha do konca NOVEMBRA, výhercov vyhlasím na svojom Facebooku a Instagrame. Držím vám palce, nech vyhrá ten najlepší! Aby ma mohol pri našom stretnutí niečo naučiť ;) ▼Viac o tom, prečo študovať odbor CHEMIK-OPERÁTOR nájdete tu ▼ http://www.slovnaft.sk/chemia »Facebook - http://goo.gl/1ZG6ii »Instagram - http://goo.gl/QuAjxa »Twitter - http://goo.gl/Gwq806 »Twitch - http://goo.gl/oQIkvs »Denné Vlogy - http://goo.gl/jF2SNs MOJI PARTNERI - ►XBOX Slovensko - http://goo.gl/U4vA3O ►Red Bull Slovensko - http://goo.gl/LHxET2 ►Sector - http://goo.gl/D61jaP #CHEMICKÉ #POKUSY #POZOR

Festival vědy 2016

Festival vědy 2016

Univerzita Karlova byla hlavním akademickým partnerem Festivalu vědy 2016. Na jeho návštěvníky čekala velká vědecká laboratoř pod širým nebem, kde se populární a interaktivní formou představily přírodovědné a technické obory. Celkem se na Festivalu vědy 2016 prezentovalo osm fakult Univerzity Karlovy.

Laboratoř ABC: Gyroskop a setrvačníky

Laboratoř ABC: Gyroskop a setrvačníky

Jak funguje setrvačník? Na to určitě dokážete odpovědět. Jaké funkce ale zastává v moderním světě? Tak to budete překvapeni!

Festival Vědy 2016

Festival Vědy 2016

Festival vědy se konal ve středu 7. září od 8.30 do 17.30 hodin na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích. Na návštěvníky čekala velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem se představily přírodovědné a technické obory hrou, návštěvníci zhlédli zajímavé prezentace a vyzkoušeli si nevšední pokusy. Patronem festivalu je profesor Václav Pačes a jeho tváří herec Martin Myšička. Festival vědy, který byl v minulých třech letech pořádán pod názvem Vědecký jarmark, je společným projektem Vysoké školy chemicko-technologické Praha a Českého vysokého učení technického, dále Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Národní technické knihovny a Městské části Praha 6. Hlavním akademickým partnerem akce je Univerzita Karlova, která se bude na festivalu prezentovat prostřednictvím svých fakult.

Tajné pokusy v sovětských laboratořích.avi

Tajné pokusy v sovětských laboratořích.avi

Ideologové komunistické utopie věřili, že Ruská revoluce v roce 1917 vydláždí cestu k zářné budoucnosti lidstva. A že tento nový nastolený řád bude potřebovat nové dokonalé lidi, protože produkty starého pořádku nejsou vhodné. A tak měl být stvořen občan nového světa, neboť samotného člověka bylo třeba revolučně změnit. To vyvolalo vlnu ojedinělých vědeckých experimentů v oblasti eugeniky, včetně mezilidských transfúzí krve kvůli zamezení stárnutí a křížení lidi s lidoopy, aby byl vytvořen unikátní hybridní druh. Tento fascinující příběh vypráví o neuvěřitelných vědeckých pokusech v oblasti eugeniky provedených v raném období Sovětského svazu.

Vědecká stand-up show: Cesta k úspěchu

Vědecká stand-up show: Cesta k úspěchu

Týden vědy a techniky, science show, 8.11.2017, 19:00. Mgr. Anna Fučíková, Ph.D. (Fyzikální ústav AV ČR) Na základní škole propadala z češtiny a předpovídali jí budoucnost švadleny. Nyní sbírá prestižní vědecká ocenění na poli fyziky jako je Česká Hlava nebo Neuron Impuls. Od roku 2006 pracuje ve Fyzikálním ústavu Akademie věd České republiky a od roku 2014 je odbornou asistentkou na MFF UK. | Doc. MUDr. Přemysl Jiruška, Ph.D. (Fyziologický ústav AV ČR) Přední český vědec, který se od samého počátku kariéry zaměřuje na výzkum mechanizmů, které jsou odpovědné za vznik epileptických záchvatů. Svou kariéru charakterizuje citátem sira Winstona Churchilla: "Úspěch znamená jít z neúspěchu do neúspěchu bez ztráty nadšení." | Ing. Jan Nevoral (Česká zemědělská univerzita, Lékařská fakulta v Plzni UK) Působí jako vedoucí Laboratoře reprodukční medicíny Biomedicinského centra Lékařské fakulty UK v Plzni. Tvrdí, že láska bez sirovodíku je jako život bez lásky. Že netušíte, co to znamená? Přijďte si poslechnout jeho příbeh o cestě za poznáním dlážděnou omyly, šťastnými náhodami a skvělými lidmi. | Pavel Kacerle (host festivalu, specialista vizuálních efektů ve filmech) Nedostudoval střední školu a bez znalosti angličtiny se vydal studovat filmové efekty do New Yorku. V roce 2011 ho na základě jeho portfolia, které vytvořil prakticky na kolenou ve sklepě svých rodičů, vzalo pod svá křídla Disney/Cinesite. Od té doby se Pavel pohybuje mezi top světovými VFX firmami. | Prof. RNDr. Jaroslav Flegr, CSc. (Přírodovědecká fakulta UK) Jaroslav Flegr je evoluční biolog a je autorem teorie zamrzlé evoluce. Je nositelem tzv. Ig Nobelovy ceny - žertovného vyznamenání pro vtipné či směšné studie, kterou získal za výzkum vlivu koček na psychiku lidí. Pět řečníků, pět ojedinělých příběhů, pět cest k úspěchu. Přijďte se inspirovat příběhy lidí, kteří se nevzdali svého snu a i přes různé překážky došli za svým cílem. Nenechali se odradit předsudky okolí ani neúspěchy, které je naopak posunuli v jejich snažení o krok dál. Svá krátká stand – up vystoupení o svých dosažených úspěších předvedou zástupci AV ČR (Anna Fučíková, Přemysl Jiruška) a další hosté (Jaroslav Flegr, Pavel Kacerle, Jan Nevoral). Večerem Vás provede Michael Londesborough.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE