Laboratoř - 5 vědeckých novinek v 50 minutách

Laboratoř - 5 vědeckých novinek v 50 minutách

Laboratoř, rozhlasová beseda vědců a umělců živě z 52. ročníku populárně-naučných filmů Academia Film Olomouc. 5 témat v 50 minutách. Moderuje Martina Mašková. Hosty přímého přenosu z Divadelního sálu Konviktu byli nanochemik a hudební skladatel Petr Cígler, zoolog a poradce BBC Earth Pavel Stopka, herci Valérie Zawadská a Igor Bareš. Pořad jsme vysílali 29. dubna 2017. Všechny odvysílané pořady Laboratoř najdete na stránkách Českého rozhlasu Plus http://www.rozhlas.cz/plus/porady/_porad/101133

Festival vědy 2017

Festival vědy 2017

Festival vědy 2017, dříve jste znali pod názvem Vědecký jarmark, je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před pěti lety. Stejně jako vloni, i letos bude zařazen mezi ostatní akce Kampusu Dejvice na Praze 6. Čeká na vás velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem vám budeme, po celý den, představovat přírodovědné a technické obory hrou, uvidíte zajímavé prezentace a vyzkoušíte si nevšední pokusy. Budete si moci na vědu doslova „sáhnout“. Na mnoha venkovních stanovištích na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) na Praze 6 a v prostorách Národní technické knihovny se vám budeme snažit přiblížit tento, pro mnohé málo známý, badatelský svět. Zjistíte tak, že: „Věda má rozmanité podoby a využití“, jak uvádí Pavel Bělobrádek, vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace. Je to outdoorová akce, která je určena dětem, studentům i zvídavé veřejnosti bez omezení věku. Školám doporučujeme zařadit návštěvu v průběhu celého dopoledne, není nutné přijít ihned ráno – věda vám neuteče :-). Není třeba se předem registrovat! Těšit se můžete na to nejlepší, co jsme schopni vám ze světa vědy pod širým nebem ukázat. Vstup na akci je zdarma.

Laboratoř živě - 5 vědeckých novinek v 50 minutách z Academia Film Olomouc, 23.4. 2016

Laboratoř živě  - 5 vědeckých novinek v 50 minutách z Academia Film Olomouc, 23.4. 2016

Rozhlasová Laboratoř přijala pozvání na festival Academia Film Olomouc. Genetika a genové manipulace, témata letošní ročníku, rozebírají bioinformatik a molekulární genetik Jan Pačes a neurofyziolog František Vyskočil. Glosují herec Kajetán Písařovic a herečka Lenka Kočišová. Moderuje Martina Mašková. http://rozhl.as/vd

Festival vědy 2016

Festival vědy 2016

Univerzita Karlova byla hlavním akademickým partnerem Festivalu vědy 2016. Na jeho návštěvníky čekala velká vědecká laboratoř pod širým nebem, kde se populární a interaktivní formou představily přírodovědné a technické obory. Celkem se na Festivalu vědy 2016 prezentovalo osm fakult Univerzity Karlovy.

Vědecko-výzkumná centra na UP: Laboratoř zátěžové fyziologie

Vědecko-výzkumná centra na UP: Laboratoř zátěžové fyziologie

Laboratoř zátěžové fyziologie na Katedře přírodních věd v kinantropologii FTK UP

Festival Vědy 2016

Festival Vědy 2016

Festival vědy se konal ve středu 7. září od 8.30 do 17.30 hodin na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích. Na návštěvníky čekala velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem se představily přírodovědné a technické obory hrou, návštěvníci zhlédli zajímavé prezentace a vyzkoušeli si nevšední pokusy. Patronem festivalu je profesor Václav Pačes a jeho tváří herec Martin Myšička. Festival vědy, který byl v minulých třech letech pořádán pod názvem Vědecký jarmark, je společným projektem Vysoké školy chemicko-technologické Praha a Českého vysokého učení technického, dále Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Národní technické knihovny a Městské části Praha 6. Hlavním akademickým partnerem akce je Univerzita Karlova, která se bude na festivalu prezentovat prostřednictvím svých fakult.

Festival vědy 2017

Festival vědy 2017

6. září 2017 se v Praze uskutečnil Festival vědy, který již popáté proměnil dejvický Kulaťák v obrovskou vědeckou laboratoř pod širým nebem. Festival během celého dne přilákal několik tisíc dětí a dospělých. Jako obvykle se ho zúčastnili i vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. V 5 stáncích představili různé chemické experimenty, přístroje i třeba termití feromony.

Laboratoř ABC: Odstředivá síla

Laboratoř ABC: Odstředivá síla

Jak funguje odstředivá síla? Ukážeme si jí na modelu zeměkoule, ohni a na součástce, která regulovala parní stroj!

Zdenek Izer-laborator na vyzkum paliv a maziv

Zdenek Izer-laborator na vyzkum paliv a maziv

...Vize nové továrny... - Dokument CZ HD (2017)

...Vize nové továrny...  - Dokument CZ HD (2017)

Bude výroba v blízké budoucnosti zcela čistá? Továrny budou časem pracovat bez potřeby užití fosilních paliv. Nebudou tedy produkovat emise, ale ani odpad, protože s rychlým ubýváním přírodních zdrojů se klade stále vyšší nárok na bezodpadovou a recyklovatelnou výrobu. Vizionářům i vědcům a technikům jde o soulad mezi rozvojem výroby a udržitelným, co nejméně znečištěným životním prostředím a zachováním přírody aspoň v současném stavu. Aby se vize zcela čisté továrny stala co nejdříve realitou, pracují na jejím naplnění tisíce odborníků od laboratoří po fabriky.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE