A Boy Called Po Trailer #1 (2017) | Movieclips Indie

A Boy Called Po Trailer #1 (2017) | Movieclips Indie

A Boy Called Po Trailer #1 (2017): Check out the new trailer starring Christopher Gorham, Julian Feder, and Kaitlin Doubleday! Be the first to watch, comment, and share Indie trailers, clips, and featurettes dropping @MovieclipsIndie. ► Buy Tickets to A Boy Called Po: https://www.fandango.com/aboycalledpo_204117/movieoverview?cmp=MCYT_YouTube_Desc Watch more Indie Trailers: ► New Indie Trailers Playlist http://bit.ly/2ir63Ms ► New Documentary Trailers Playlist http://bit.ly/2nUReGU ► New International Trailers Playlist http://bit.ly/2o3B52r When David Wilson's young wife falls victim to cancer, he is left a single working dad with the sole responsibility of caring for his sixth grade son with autism. Patrick, who prefers to be called 'Po,' is a gifted but challenged child who was very close to his mother and unable to communicate his own sense of loss. As father and son struggle to deal with life after mom, they each begin to withdraw into their own worlds. David into the high pressure job he's close to losing and Po drifting away from the school where he's bullied into his magical fantasy world, the Land of Color, where he's just a typical carefree boy with a rich cast of other worldly companions. The growing divide between father and son and the challenges of single parenthood of a special needs child threaten to separate David and Po permanently. Based on a true story, the bonds of love between a grieving father and son are tested in the most real way in Po. Subscribe to INDIE & FILM FESTIVALS: http://bit.ly/1wbkfYg We're on SNAPCHAT: http://bit.ly/2cOzfcy Like us on FACEBOOK: http://bit.ly/1QyRMsE Follow us on TWITTER: http://bit.ly/1ghOWmt You're quite the artsy one, aren't you? Fandango MOVIECLIPS FILM FESTIVALS & INDIE TRAILERS is the destination for...well, all things related to Film Festivals & Indie Films. If you want to keep up with the latest festival news, art house openings, indie movie content, film reviews, and so much more, then you have found the right channel.

CHRISTOPHER ROBIN Teaser Trailer Español (Winnie Pooh 2018)

CHRISTOPHER ROBIN Teaser Trailer Español (Winnie Pooh 2018)

Primer Teaser Trailer de CHRISTOPHER ROBIN en Espanol

A BOY CALLED PO Trailer (Fantasy Movie - 2017)

A BOY CALLED PO Trailer (Fantasy Movie - 2017)

When David Wilson's young wife falls victim to cancer, he is left a single working dad with the sole responsibility of caring for his sixth grade son with autism. Patrick, who prefers to be called 'Po,' is a gifted but challenged child who was very close to his mother and unable to communicate his own sense of loss. As father and son struggle to deal with life after mom, they each begin to withdraw into their own worlds. David into the high pressure job he's close to losing and Po drifting away from the school where he's bullied into his magical fantasy world, the Land of Color, where he's just a typical carefree boy with a rich cast of other worldly companions. The growing divide between father and son and the challenges of single parenthood of a special needs child threaten to separate David and Po permanently. Based on a true story, the bonds of love between a grieving father and son are tested in the most real way in Po. A BOY CALLED PO Trailer © 2017 - Freestyle Digital Media Subscribe now to catch the best 2017 & 2018 new movie trailers and the latest official movie trailer, film clip, and awesome cinema video.

CHRISTOPHER ROBIN Official Trailer (2018) Disney Live Action Winnie The Pooh Movie HD

CHRISTOPHER ROBIN Official Trailer (2018) Disney Live Action Winnie The Pooh Movie HD

CHRISTOPHER ROBIN Official Trailer (2018) Disney Live Action Winnie The Pooh Movie HD Subscribe to Rapid Trailer For All The Latest Trailers! ▶ https://goo.gl/dAgvgK Follow us on Twitter ▶ https://goo.gl/8m1wbv Working-class family man Christopher Robin encounters his childhood friend Winnie-the-Pooh, who helps him to rediscover the joys of life. © 2018 - Disney

"Po" - Official trailer

"Po" - Official trailer

Po čem muži touží (2018) oficiální HD trailer

Po čem muži touží (2018) oficiální HD trailer

v kinech od: 20.09.2018 CinemArt | odebírat kanál: http://goo.gl/Zh6erO náš web: http://www.totalfilm.cz Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?

Kai Po Che Official Trailer

Kai Po Che  Official Trailer

Po strništi bos, CZ HD trailer

Po strništi bos, CZ HD trailer

Režisér Jan Svěrák představuje druhou ukázku ze svého připravovaného filmu Po strništi bos, kterou provází hlas Zdeňka Svěráka. „Chtěl jsem, aby se do traileru dostal pocit, jaký jsem měl při čtení tátovy předmluvy ke knížce Po strništi bos. Popisuje v ní, jak se jako starý muž pokouší vzpomínat na dětství. Je to upřímné, prosté a nesmírně dojemné. Takovou emocí bych rád, aby dýchal i náš film. A trailer je jeho předmluvou.“, doplňuje režisér Jan Svěrák. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových – tetralogii o jedné generaci. „Když ty čtyři filmy dáte za sebe, tak můžete na pozadí osudů jednoho hrdiny pozorovat velkou část naší historie ve dvacátém století,“ dodal režisér Jan Svěrák. Do hlavních rolí rodičů dětského hrdiny Edy obsadil Jan Svěrák Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého. Edu hraje nadaný Alois Gréc, jeho kamarády Otu Václav Hubka, Satíka Niklas Kinecký, Prcka Josef Bedlivý , Vlastíka Petr Uhlík a Škalouda Sebastián Pošmourný. Diváci také uvidí například Jana Třísku v roli dědečka, strýce Vlka v podání Oldřicha Kaisera, Petru Špalkovou jako tetu, strýce Hynka Čermáka či samotného Zdeňka Svěráka jako ředitele školy.

The Kissing Booth | Official Trailer [HD] | Netflix

The Kissing Booth | Official Trailer [HD] | Netflix

A pretty, teenage girl, who has never-been-kissed, finds her life turned totally upside down when she decides to run a kissing booth and unexpectedly ends up locking lips with her secret crush. Watch The Kissing Booth on Netflix: https://www.netflix.com/in/title/80143556 SUBSCRIBE: http://bit.ly/29qBUt7 About Netflix: Netflix is the world's leading internet entertainment service with 125 million members in over 190 countries enjoying more than 140 million hours of TV shows and movies per day, including original series, documentaries and feature films. Members can watch as much as they want, anytime, anywhere, on nearly any internet-connected screen. Members can play, pause and resume watching, all without commercials or commitments. Connect with Netflix Online: Visit Netflix WEBSITE: http://nflx.it/29BcWb5 Like Netflix Kids on FACEBOOK: http://bit.ly/NetflixFamily Like Netflix on FACEBOOK: http://bit.ly/29kkAtN Follow Netflix on TWITTER: http://bit.ly/29gswqd Follow Netflix on INSTAGRAM: http://bit.ly/29oO4UP Follow Netflix on TUMBLR: http://bit.ly/29kkemT The Kissing Booth | Official Trailer [HD] | Netflix http://youtube.com/netflix

HOW TO TRAIN YOUR DRAGON 3 Trailer (2019)

HOW TO TRAIN YOUR DRAGON 3 Trailer (2019)

First trailer for HOW TO TRAIN YOUR DRAGON 3 Get How To Train Your Dragon 1 + 2 on Blu Ray now: https://amzn.to/2lJAv7s

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE