Starý Liberec - 50.léta

Starý Liberec - 50.léta

Pár filmových záběrů z Liberce a Ještědu z druhé poloviny 50.let. Vlakové nádraží, ulice 1.máje, hotel Imperial, Rybníček, Soukenné nám., Pražská, starý hotel Ještěd (cca 5 let před požárem), lanovka, Masarykova třída. Sestřih z filmu Ošklivá slečna (1959), hrají Dana Medřická a Karel Höger.

Starý Liberec.avi

Starý Liberec.avi

Historicky unikátní amaterský dokument mapující části prvorepublikového? města Liberec. Doba první republiky? K vidění i krásná kašna, která kdysi stála před radnicí, muzeum, lázně, Baťův mrakodrap... Atmosféra podložena dobovou hudbou.

Starý Liberec 1987 - 1990 foceno zrcadlovkou Flexaret.

Starý Liberec 1987 - 1990  foceno zrcadlovkou Flexaret.

Okruh kilometru od romské čtvrti, kde jsem žila - kousek od samého středu města... ( V improvizovaný fotokomoře v koupelně jsem fotky vyvolávala. Původní židovští obyvatelé stihli utéct do Argentiny, pak byt zabrali nacisti. Zbyly po nich koberce s háknkrajcovým vzorem. Pak se nastěhovali naši, kterým v Praze bomba zbourala dům. Převalil se socialismus a vplížila se demokracie. Zůstala těžko uvěřitelná historie a nepoučitelná současnost...

Starý Liberec

Starý Liberec

Starý Liberec, jak vypadal před časem.

LIBEREC: Obchodní centrum JEŠTĚD

LIBEREC: Obchodní centrum JEŠTĚD

Dle soudu mnohých nenapravitelná škoda. Například Máj v Praze, daleko horší, zůstal jako architektonická památka, tento v Liberci přes petice a protesty architektů i občanů Liberce padl. A tak tu je teď FÓRUM - krychle, jakých je v republice nepočítaně....

Tramvajová trať Liberec - Jablonec nad Nisou

Tramvajová trať Liberec - Jablonec nad Nisou

České Dráhy: Trat' 030 Liberec - Turnov - Železný Brod - Stará Paka (100%)

České Dráhy: Trat' 030 Liberec - Turnov - Železný Brod - Stará Paka (100%)

Zapraszam do obejrzenia filmu z linii 030 Liberec - Turnov - Železný Brod - Stará Paka kręconego z końca pociągu. Jest to 100% linii. Stacje na których zatrzymywał lub przejeżdżał pociąg są podane w filmie. Zapraszam na mój profil do oglądania innych filmów !!! ------------------------------------------------------------------------------------------ Zvu vás se dívat na film s linkou 030 Liberec - Turnov - Železný Brod - Stará Paka zkroucené konec vlaku. To je 100% linka. Stanice, které zastaven nebo jel vlak se dal do filmu. Zvu vás do svého profilu se dívat na další videa !!!

Liberec "Staré pekárny" - zapálení vatry

Liberec "Staré pekárny" - zapálení vatry

Video je součástí reportáže: http://genusplus.cz/zblizka/styl-jen-poradne-prilozte-at-pekne-hori

Liberec region, Czech Republic

Liberec region, Czech Republic

A look around the Liberec region of the Czech Republic.

Liberec - Czech Republic

Liberec - Czech Republic

Liberec Region is located in the northern part of Bohemia and borders Germany and Poland. The region is named after its capital city Liberec, fifth largest city in the Czech Republic, a very busy place, surrounded by the Jizera hills and mountains. The Liberec Region has four main districts: Semily, Jablonec nad Nisou, Ceska Lipa, and of course Liberec. Business in the Liberec Region consists primarily of machinery industries, glass and plastic, but the region is still renowned for its textile industry too. Historically the city of Liberec has been known for its textile industry since the 14th century, and once named the "Manchester" of the Czech Republic. For more info - www.MyDestination/CzechRepublic (Coming Soon)

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE