Poetika - Trinity

Poetika - Trinity

Poetika - Trinity

Poetika - Trinity

Čekuj: https://vimeo.com/223986904

Poetika - Trinity - DRUM COVER by VALTER THINSCHMIDT

Poetika - Trinity - DRUM COVER by VALTER THINSCHMIDT

Ahojte všetci! Dnes mám pre Vás môj nový drum cover od super kapelky Poetika z Čiech. Veľmi som sa na tento drum cover tešil, preto verím, že sa Vám bude páčiť tak ako aj mne! Podporte ma odoberaním kanála, komentármi alebo lajkami q:-) Z celého srdca ďakujem všetkým, vďaka ktorým stále napredujem!!! Použité veci na nahrávanie sú napísané nižšie v časti MY EQUIPMENT. Všetky práva patria skupine Poetika. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hello everybody! Check out new drum cover - Poetika - Trinity Thank you for watching this video, please subscribe my channel and share this video q:-) Thank you! MY EQUIPMENT: - ALESIS STRIKE KIT PRO - GoPro HERO 4 - Sony MDR 7506 - M-Audio Fast Track Pro - EZDrummer 2 - Reaper 5 - Vegas Pro 13 Poetika - Trinity is the copyrighted property of its owner(s).

Poetika - Každou vteřinou TEXT

Poetika - Každou vteřinou TEXT

Official video: https://www.youtube.com/watch?v=huN38WCOm_8 ►Soutěž s klipem o oblečení z http://wmnt.cz/poetikayt ►Bližší info o soutěži na https://www.facebook.com/poetikamusic/ Režie: Ondřej Kudyn Zvuk: Rooftop Studio – Ondřej Žatkuliak Producent: Poetika/SinglTon Vydavatel: SinglTon/Universal Music s.r.o. TEXT Každou vteřinou - text Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Za to že ráno vstávám jsem vděčnej Za každou tu chvíli co dýchám Chápu, nic netrvá věčně Tak jak je ta lidská pýcha Život nám jak voda teče A každej novej den je výzva Tak řekni si vstávej a dělej Přišel čas pohnout se z místa Když dýchám, tak žiju Když žiju, tak vnímám Když vnímám, mám sílu Tou sílou vždy bude má víra Chceš lítat, mám křídla De o to se na cíle dívat Stačí mi jenom pár minut Každá ta chvíle je výhra Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Oh, oh, oh, oh, oh Oh, oh, oh, oh, oh Oh, oh, oh, oh, oh Oh, oh, oh, oh, oh Jsem pevně na svejch a druzí se kácí Nehledím nazpět, co bylo nevrátím Až mý tělo zhasne, všechno se ztratí Tělo je prach, a v prach se obrátí Vím kým sem byl, vím kým sem teď Vím jak sem žil, jak žil můj svět Vše co sem měl, vše to co mám Přišlo a zmizí, když zůstaneš sám Ale dýchám, a žiju Když žiju, tak vnímám Když vnímám, mám sílu Tou sílou vždy bude má víra Chceš lítat, mám křídla De o to se na cíle dívat Stačí mi jenom pár minut Každá ta chvíle je výhra Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Když dýchám, tak žiju Když žiju, tak vnímám Když vnímám, mám sílu Tou sílou vždy bude má víra Chceš lítat, mám křídla De o to se na cíle dívat Stačí mi jenom pár minut Každá ta chvíle je výhra Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou Každou vteřinou míříme výš Skrz stromy k nebesům Sme nad hladinou A ty jen sníš, že tě ještě výš vynesou

Poetika Live Velké Meziříčí 27.5.2017

Poetika Live Velké Meziříčí 27.5.2017

https://www.youtube.com/user/PoetikaVEVO

SKUPINA POETIKA V MIXXXER SHOW! SLEDUJ CELÝ ROZHOVOR!

SKUPINA POETIKA V MIXXXER SHOW! SLEDUJ CELÝ ROZHOVOR!

Poetika live hraní + Poetika zpívá jejich song Zkouším žít na námi napsaný text... ► Web: http://ocko.tv ► Facebook: https://www.facebook.com/tvocko ► Instagram: https://www.instagram.com/ockotv ► Youtube: https://www.youtube.com/user/TVOcko ► Twitter: https://twitter.com/ockotelevize ► Snapchat: ockosnap SLEDUJ ÓČKO ► Živě na webu http://ocko.tv/live.aspx ► iOS aplikace http://bit.ly/ockoapp ► Android aplikace http://bit.ly/ockoandroid

POETIKA - The A Team (Ed Sheeran COVER - E2 UNPLUGGED)

POETIKA - The A Team (Ed Sheeran COVER - E2 UNPLUGGED)

http://www.evropa2.cz/ http://www.facebook.com/evropa2.cz/ http://www.twitter.com/evropa2/ http://www.instagram.com/e2cz/

POETIKA ERWIN

POETIKA   ERWIN

POETIKA - ERWIN - PANAMÁ

Poetika - PF 2017

Poetika - PF 2017

►Fanpage https://www.facebook.com/poetikamusic/ ►Instagram https://www.instagram.com/poetikamusic/ ►Partner http://wmnt.cz/poetikayt Video by Ondrej Kudyn Vydavatel: SinglTon/Universal Music s.r.o. Web: http://poetikamusic.cz/

05. Poetika ft. Dimitra Cilevska - Ego

05. Poetika ft. Dimitra Cilevska - Ego

Албум: Поетика - "Ултиматум" Музика/Микс и Мастеринг: Дејан Трајчевски ТПЦ Tекст: Поетика, Димитра Цилевска - Рефрен Дејан ТПЦ: Не сакам да пишам вака зошто текстот допира, па не ми пуштај рака ако неќиш вистина со горчина, утрово се разбудив гневен на се, на неа и на тебе дека грб сте свртиле, сакаат искреност па им ја давам, ти кривец бараш... во мене, за тоа те гризе совест - гарант, што да правам, кажи како ќе е вратено? знам да сакам значи ке те повредам - ненамерно, чудни маски на карактери непознати, зошто просто кога можи комплицирано? - ме дозна ти, им дадов рака за да станат и ги туркав напред, неќам возврат ништо доста ми е "здраво брате", да пишам за тебе не сакам, зар се најде во песнава? ако е така не сум јас крив - ти си, премногу невистини совест те гризи, знаеш искрен сум и тогаш кога не треба... извини, раката пиши очите што гледаат, ушите чуле ама што е вистина сеуште не знаат, и не сум рапер туку текстописец, а што си мислел...правам песни за да бидам виден, ха? Рефрен - Димитра: Времето не е на наша страна, те остава сам со его на рамо, патот кај води којзнае, не можам да допрам до тебе, дај ми еден поглед и еден збор за крај, а гневот те потопи знај... Владе: Годините брзо поминаа модерното време пристигна, Продај го другарството пополни ја празнината во душата, Искреноста ретко ја има ти ја давам послужи се, ја искористи максимално сега слободно фрли ме, Па нели до крај ќе одевме сега види каде сме, Со луѓе олоши околу себе се знае ништо не правиме, Без влакна на јазик ќе плукам јас на нив, Тие биле полни со љубов а не знаев дека биле лажни, Издржи кога е тешко зошто после е џабе, Утеши ги тие покрај тебе биди му ти нивна надеж, Таков сум растен борбен за подобро утре, Таков сум растел, и таков сум уште. Рефрен Јове: Оваа рака пишела и ќе пишува за вас, Дека секој ден повеќе нешто недостасува, Сивилото не престана да диши со нас, Затоа стилото не престана да пиши за тоа, А колку тешко е да пребродиш сам, Во светот суров без хармонија грам, А јас пишувам за тоа бидејќи премногу тежи, Но ништо не се смена само приказната ежи, Денес е така утре ќе биде историја, Само лист на подот фрлен во темна просторија, Некому ќе значи неа најмногу од се, Сигурно некому ќе биде причина за солзите, Едни од многуте што заедно ги сронивме, Во паркот на клупите, со звукот на птиците За кругот и римите, за студот и пругите, За се што бевме среќни, што им пречеше на другите Би дал се што треба да се врати тоа, Но времето си врви а проблемите се бројат, Годините се зад нас дај им причина да живеат, Реката е длабока но живот плови низ неа... Рефрен

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE