FT 2015: Královské fanfáry

FT 2015: Královské fanfáry

Tak slib splněn :-) Pokud chcete vidět (slyšet :-)) více z našeho farního tábora, tak si poslužte odkazem níže: http://www.farnost-chrudim.cz/tabor2015

Fanfára z pohádky Popelka - arr. Jan Pohůnek

Fanfára z pohádky Popelka - arr. Jan Pohůnek

Jan, Lukáš a Tomáš Pohůnkovi - trubky, Mária Pohůnková - organ

Fanfára «Slavnostní fanfára»

Fanfára «Slavnostní fanfára»

Fanfára «Slavnostní fanfára» Fanfara «Fanfara Solenne» Fanfare «Solemn Fanfare» Фанфара «Торжественная Фанфара» Esecuzione della Banda Centrale dell'Esercito della Repubblica Ceca (Ústřední hudba Armády České republiky). Compositore/Composer/Композитор: Mojmír Balling

Antonín Dvořák - Fanfare (1891)

Antonín Dvořák - Fanfare (1891)

2012 (26 September) - 800 years since signing The Golden Bull of Sicily - the document which provided the Czech Kings with hereditary rights. The Czech royalty and their foundation activities: 13th century: St. Agnes of Bohemia - a monastery in Prague; Přemysl Otakar II - the town of České Budějovice (Budweis), the monastery of Zlatá Koruna (Golden Crown); 14th century: Charles IV - a part of the coronation jewels; Charles University; the New Town of Prague; Charles Bridge; the Karlštejn castle; the spa town of Karlovy Vary (Carlsbad); 15th century: Jiří z Poděbrad (George of Poděbrady) - the peace treaty addressed to other European monarchs. Much obligation to my daughter for her technical help with this video.

JEZDECKÉ FANFÁRY (Equestrian fanfares)

JEZDECKÉ FANFÁRY (Equestrian fanfares)

29.3. 2014 - koncert k zahájení návštěvnické sezony na dačickém zámku. Žáci dačické a telčské ZUŠ hrající na žesťové nástroje pod vedením pana Evžena Mašáta přednesli Jezdecké fanfáry Jana Dismase Zelenky.

FT15: Královský tanec a Královská pařba

FT15: Královský tanec a Královská pařba

Další z táborového soundtracku: jde o slavnostní muziku fanfárového stylu. První ze skladeb je tedy hudba pro slavnostní příležitosti - na táboře zněla při příjezdu/odjezdu hostů, při příjezdu svatebního průvodu nebo při pasování nových rytířů. :-) Má formu ABA: první A je v podstatě založena pouze na třech akordech (tenhle "tříakordový typ" mě zaujal při poslechu jedné velmi známé fanfáry, jejíž jméno si napamatuju :D). Prostřední je zase jakési trio, trošku vybočení z čistě durové A - "zpestření" při poslechu. Co se druhé skladby týče, tak se jedná tak trochu o remix první. :-) Přidal jsem tam bicí - a nejen bicí! Všimněte si toho trianglu! :-) Triangl se mě moc líbí, takže tam má takové polosólo. Kdybyste chtěli omrknout pár fotek z našeho farního tábora 2015: http://www.farnost-chrudim.cz/tabor2015 Budu moc rád, když mi nějak dáte vědět, že se Vám hudba (video) líbila :-) A pokud chcete, tak mám na fb fanpage, stačí do vyhledávače napsat moje jméno... :-)

2) Královské stříbření - Kutná Hora 24.6.2017

2) Královské stříbření - Kutná Hora 24.6.2017

Zvony a fanfáry ohlašují příjezd krále Václava IV. s královnou Žofií do chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

Fanfary

Fanfary

Snové fanfáry

Snové fanfáry

skladba Petra Hapky

Fanfára trubačů Gardy HK

Fanfára trubačů Gardy HK

Fanfára trubačů Gardy města Hradce Králové

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE