Karel Kryl - Rakovina

Karel Kryl - Rakovina

Zní hlasy soudních znalců a padlých andělů Řvou ústa slavných starců z reklamních panelů a jaro karty míchá pro záda shrbená a přetěžko se dýchá a svítí červená V tom jaru listy žloutnou a sněží do květin A hrůza chodí s loutnou a s věncem kopretin Té loutně struny chybí a stvůra bez tváře spár dravce - tlama rybí ­ si hýká z oltáře že blázni pošetilí jsou na oprátce Dnes vládce zavraždili Ať žije vládce! Tryznu mu vypravili a jde se dál Dnes krále popravili Ať' žije král! Jak tóny kravských zvonců zní stránky pamfletů Lze dobrati se konců být stádem Hamletů Být každý sobě drábem to mnohé přehluší Však vápno neseškrábem když vězí na duši Je večer V sálech hrají pár dalších premiér Jak loni třešně zraj í a štěká teriér a znovu ptáci vzlétnou Výš k slunci! Poslepu! To léto chodí s flétnou a sahá po tepu Už blázni pošetilí jsou na oprátce Dnes vládce zavraždili Ať žije vládce! Tryznu mu vypravili a jde se dál Dnes krále popravili Ať žije král! Je známo čí je vina To hraní s kostrami má jméno Rakovina a voní astrami Kůň běží bez udidla Kouř štípe do očí Hrajem si na pravidla a deska přeskočí přeskočí přeskočí

Karel Kryl, Rakovina. Wroclaw 1989.

Karel Kryl, Rakovina. Wroclaw 1989.

Karel Kryl, Rakovina. Wroclaw 1989. Vystoupení na Festivalu nezávislé kultury ve Wroclavi, ve dnech 3.- 5.listopadu 1989 v původním Teatru polskim ve Wroclavi (původní budova začátkem 90.let vyhořela, na jejím místě byl postaven nový Teatr polski - nová budova, skleněný palác). Na tento festival jsme organizovali z naší folkové chalupy výpravu, celkem 6ti osobních aut, obsazených celkem 30ti lidmi, přes hraniční přechod v Habarticích projelo pět, šesté bylo zadrženo a vráceno zpět ( ten den byly československé pohraniční orgány velmi aktivní, s cílem zamezit návštěvníkům z Československa účast na tomto festivalu). Zbytek výpravy úspěšně dojel do Wroclavi, festivalu jsme se zůčastnili v celkem 25ti lidech a jak později hlásil redaktor Karel Kyncl na radiu Londýn, byli jsme největší ucelená skupina, které se podařilo na festival z bývalého Československa přes přísně střežené hranice dostat. https://youtu.be/HIObpEk7s1Q Karel Kryl, Rakovina. Wroclaw 1989.

Rakovina

Rakovina

V roce 1990 vydal BONTON LP desku Karla Kryla s názvem Rakovina. Já jsem si ji dovezl tehdy v roce 1991 z opušťáku v Plzni kde jsem vojančil. Deska už tehdy byla ohraná takže ji sem dávám tak jak se mi dochovala. 1) Rakovina 2) Marat ve vaně 3) Tak jenom pojistit 4) Hle jak se perou 5) co řeknou 6) Pochod Gustapa 7) Habet 8) Bílá Hora 9) Divný kníže 10)Tak vás tu máme

Karel Kryl - Rakovina

Karel Kryl - Rakovina

- Prajeme príjemné počúvanie -

Karel Kryl - Rakovina

Karel Kryl - Rakovina

Rakovina 1969 01. Rakovina

Rakovina 1969 - Karel Kryl

Rakovina 1969 - Karel Kryl

Karel Kryl - Rakovina (TKM 1990) - ČS

Karel Kryl - Rakovina (TKM 1990) - ČS

Karel Kryl v Bratislave (1990) - ČS televízia. Koncert Karla Kryla na vysokoškolskom internáte "Družba".

Karel Kryl - Lasko

Karel Kryl - Lasko

Karel Kryl - two faces of one singer... .

Karel Kryl - Pochod Gustapa

Karel Kryl - Pochod Gustapa

Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra a správná příslušnost je víc než v botě díra Mámu jsme zapřeli a brácha zapřel tátu Někdo se odstřelí a jiným zlámem hnátu Ďábel nás hnal a šli jsme jako ovce Každý z nás znal že zvěř se stane z lovce Každý však šel a na chytrost měl štempl Náš cíl se skvěl Jsi proti? Tak jsi lempl! Nad oči slepota Sám do uší dáš vatu Je z tebe despota a syna dáváš katu K dobrému příteli zas obracíš se zády a když ho odstřelí? Po smrti dáš mu řády Žene vás čert Zas jdete jako ovce Není to žert Už zvěř se stala z lovce Přítel je skřet a nad rozumem víra Vpřed! Jenom vpřed! Vpřed! Jenom vpřed! Vpřed! Jenom VPŘED!!! . . .a vpředu smrdí síra. .

Karel Kryl - Tak Vás tu Máme

Karel Kryl - Tak Vás tu Máme

Foto z Liberce 21. srpna 1968 Karel Kryl v Jednom Videu řekl že nesnáší Vykradače Hrobů ale víc jak Vykradače hrobů nesnáší vykradače námětů. ( Společnost OSA ochraný svaz Autorský zakazuje písně Karla Kryla na Youtube Já nevím co je vtipné ale vydělávat na něčí smrti mi příjde dost ubohý a co ubohý to je slabé slovo a pokud vím Karel zpíval pro lidi A ještě ke všemu pravdu takže pokud semnou souhlasíte Tak se shodnem na tom že Jsme tupé telata v režimu s názvem ( RYJEM DRŽKOU V ZEMI ) přeji příjemný poslech :)

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE