Karel May mezi supy. Mluvené slovo CZ

Karel May mezi supy. Mluvené slovo CZ

Rozhlasové hry a četba zdarma na: http://www.rozhlas.cz/dvojka/stream/ Foto: Alois Schiesser (Wikimedia Commons, Public domain)

Jules Verne - Cesta kolem světa za 80 dní |Mluvené slovo|

Jules Verne - Cesta kolem světa za 80 dní |Mluvené slovo|

Překlad František Netušil a Josef Pospíšil Dramatizace Tomáš Vondrovic a Jiří Šrámek Hudba Ladislav Štaidl Režie Jiří Šrámek. Osoby a obsazení: vypravěči (Viktor Preiss, Petr Haničinec, Jana Adresíková), Phielas Fogg (Jiří Adamíra), Passepartout (Ladislav Mrkvička), Fix (Petr Nárožný), paní Auda (Hana Maciuchová). Dále účinkují Bohumil Švarc, Svatopluk Beneš, Milan Friedl a Činoherní sbor. Natočeno ve studiu Lucerna v roce 1986. Původní vydání Supraphon 1987 (2LP). Reedice Supraphon v roce 1998 (2CD, AAD, SU 5180-2 812, 2:31:33).

kapitola první Old Wable 01 ( Old Surehand )

kapitola první Old Wable 01 ( Old Surehand )

Thomas Hardy Dobrodružství ve West Poley Rozhlasová hra

Thomas Hardy  Dobrodružství ve West Poley Rozhlasová hra

Rozhlasové hry, četba, povídky a příběhy pro všechny. Přihlašte se na odběr. Děkujeme.

Historie českého zločinu: Synáček

Historie českého zločinu: Synáček

Detektivka, mluvené slovo, rozhlasové hry a četba zdarma. Další případy, autentické fotky, interaktivní mapy i virtuální spisy najdete na: http://www.rozhlas.cz/dvojka/historiezlocinu/ Účinkují: Jaroslav Plesl, Ivan Řezáč, Václav Knop, Ivan Jiřík, Kryštof Nohýnek, Růžena Merunková, Anna Theimerová, Antonie Talacková Scénář: Bronislava Janečková a Miloš Vaněček Režie: Dimitrij Dudík Zvuk: Petr Šplíchal Natočeno v roce 2018 Foto: autoportrét Albrechta Dürera (Wikimedia Commons, Public domain)

Jaroslav Havlíček - Hodinky pana Balabána (Mluvené slovo CZ)

Jaroslav Havlíček - Hodinky pana Balabána (Mluvené slovo CZ)

Rozhlasové zpracování povídky eminentního českého spisovatele. Jaroslav Havlíček se dokázal zařadit k pravým ikonám českého literárního světa. Je vrcholným představitelem naší psychologické prózy a naturalismu. Jeho tvorba je pověstná hlubokou studií psychologií postav a to především těch ženských. Stejně tomu je tak i v jeho nejznámějším díle Petrolejové lampy. Osud jako by tomu nechtěl, aby se z Jaroslava Havlíčka stal spisovatel. Od mládí toužil být malířem, to však bylo pro jeho rodiče s učitelskou profesí finančně neúnosné. Na jejich přání proto absolvoval obchodní akademii a později se stal úředníkem v Živnostenské bance v Praze. V tomto povolání setrval po celý svůj život. S aktivním psaním začal až ve svých 39-ti letech. Tedy jen 8 let před jeho smrtí. Některé jeho povídky vycházely v dobových časopisech, avšak většina jeho tvorby zůstávala v rukopisech a byla vydána až posmrtně. Zatímco přes den úředničil v bance, v noci usedal za psací stůl. Spojení výborného vyprávění s analytickým představením emočních pochodů postav je to, co definuje jeho literární tvorbu. Své čtenáře seznamuje s celou škálou lidských charakteristik a stavů. Od zkrachovalců, sobců a vypočítavých kariéristů po mentálně narušené lidi. Stejně tak jejich protipóly se silným morálním odhodláním a přesvědčením. Zajímavé pozornosti se u něj dostává archetypu statečné ženy. Způsob jakým představuje ženskou psychologii vystavenou okolním tlakům je nadčasový a nepopiratelně dosahuje značných literárních kvalit. Většina jeho povídek a románu se děje v prostředí maloměsta, které mu bylo velice známé. Zcela výjimečné postavení v jeho tvorbě má cyklus Kalvach. Zde se objevuje postava úředníka Kalvacha, na kterém Havlíček autobiograficky představuje svůj konflikt s vlastním povoláním a s nesnázemi v jeho každodenním životě. Když se rozhodl nechat Kalvacha umřít v povídce Poutník v Mlze, jako by tušil, že o měsíc později: 7. dubna 1943 sám podlehne zánětu mozkových blan. Zemřel zcela vyčerpán, za německé okupace uprostřed 2.světové války. Český národ tak přišel o jednoho z našich největších moderních prozaiků. Příjemný poslech.

Radošinské naivné divadlo - Jááánošííík

Radošinské naivné divadlo - Jááánošííík

Účinkujú: S. Štěpka, M. Markovič, J. Sloboda, I. Straková, M. Drozdová, D. Nágel, P. Schwarz, P. Šago, M. Rigáň, T. Koričanská Réžia: S. Štěpka, E. Matulayová Autor hudby: M. Markovič Texty piesní: S. Štěpka Aranžmán: Ľ. Belák Hrá štúdiová skupina Kategória: Gramoplatne / Hovorené slovo Nakladateľstvo: OPUS, Bratislava Rok vydania: 1983 Cena: 36,-Kčs

Agatha Christie Záhada na zámku Styles Rozhlasová hra

Agatha Christie  Záhada na zámku Styles Rozhlasová hra

Rozhlasové hry, četba, povídky a příběhy pro všechny. Přihlašte se na odběr. Děkujeme.

Eduard Fiker Corn všechno ví Rozhlasová hra

Eduard Fiker  Corn všechno ví Rozhlasová hra

Rozhlasové hry pro všechny. Přihlašte se k odběru. Děkujeme.

Agatha Christie Mluvené slovo: Slavičí hnízdo / detektivka krimi

Agatha Christie Mluvené slovo: Slavičí hnízdo / detektivka krimi

Napínavý příběh, v němž novomanželka nečekaně odhaluje temnou minulost svého muže. Napínavý příběh, v němž novomanželka nečekaně odhaluje temnou minulost svého muže. Slečna Marplová. Hercule Poirot. Napínavý příběh, v němž novomanželka nečekaně odhaluje temnou minulost svého muže. Prijemne počúvanie. Napínavý příběh, v němž novomanželka .

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE