Jaroslav Ježek - Bugatti step

Jaroslav Ježek - Bugatti step

CD Bugatti step Tomáš Víšek piano

Naše chutě - Jaroslav Tuček

Naše chutě - Jaroslav Tuček

Jaroslav Tuček je spolumajitel pražírny výběrové kávy Doubleshot. Na festivalu bude moci pod jeho dohledem degustovat kávy z různých koutů světa.

Zavěste, prosím, opět volá Semafor - Je lepší vlakem jet, než s tebou žít (More Than I...

Zavěste, prosím, opět volá Semafor - Je lepší vlakem jet, než s tebou žít (More Than I...

Provided to YouTube by Supraphon Zavěste, prosím, opět volá Semafor - Je lepší vlakem jet, než s tebou žít (More Than I Like You) · Skupina Groš · Pavel Bobek Zavěste, prosím, volá Semafor ℗ 1985 SUPRAPHON a.s. Released on: 2009-05-29 Auto-generated by YouTube.

Jaroslav Havlíček - Hodinky pana Balabána (Mluvené slovo CZ)

Jaroslav Havlíček - Hodinky pana Balabána (Mluvené slovo CZ)

Rozhlasové zpracování povídky eminentního českého spisovatele. Jaroslav Havlíček se dokázal zařadit k pravým ikonám českého literárního světa. Je vrcholným představitelem naší psychologické prózy a naturalismu. Jeho tvorba je pověstná hlubokou studií psychologií postav a to především těch ženských. Stejně tomu je tak i v jeho nejznámějším díle Petrolejové lampy. Osud jako by tomu nechtěl, aby se z Jaroslava Havlíčka stal spisovatel. Od mládí toužil být malířem, to však bylo pro jeho rodiče s učitelskou profesí finančně neúnosné. Na jejich přání proto absolvoval obchodní akademii a později se stal úředníkem v Živnostenské bance v Praze. V tomto povolání setrval po celý svůj život. S aktivním psaním začal až ve svých 39-ti letech. Tedy jen 8 let před jeho smrtí. Některé jeho povídky vycházely v dobových časopisech, avšak většina jeho tvorby zůstávala v rukopisech a byla vydána až posmrtně. Zatímco přes den úředničil v bance, v noci usedal za psací stůl. Spojení výborného vyprávění s analytickým představením emočních pochodů postav je to, co definuje jeho literární tvorbu. Své čtenáře seznamuje s celou škálou lidských charakteristik a stavů. Od zkrachovalců, sobců a vypočítavých kariéristů po mentálně narušené lidi. Stejně tak jejich protipóly se silným morálním odhodláním a přesvědčením. Zajímavé pozornosti se u něj dostává archetypu statečné ženy. Způsob jakým představuje ženskou psychologii vystavenou okolním tlakům je nadčasový a nepopiratelně dosahuje značných literárních kvalit. Většina jeho povídek a románu se děje v prostředí maloměsta, které mu bylo velice známé. Zcela výjimečné postavení v jeho tvorbě má cyklus Kalvach. Zde se objevuje postava úředníka Kalvacha, na kterém Havlíček autobiograficky představuje svůj konflikt s vlastním povoláním a s nesnázemi v jeho každodenním životě. Když se rozhodl nechat Kalvacha umřít v povídce Poutník v Mlze, jako by tušil, že o měsíc později: 7. dubna 1943 sám podlehne zánětu mozkových blan. Zemřel zcela vyčerpán, za německé okupace uprostřed 2.světové války. Český národ tak přišel o jednoho z našich největších moderních prozaiků. Příjemný poslech.

Sabaton - Far From The Fame - CZ text (Karel Janoušek - NOVĚJŠÍ A DELŠÍ VERZE)

Sabaton - Far From The Fame - CZ text (Karel Janoušek - NOVĚJŠÍ A DELŠÍ VERZE)

KAREL JANOUŠEK Stručný životopis : http://www.gjs.cz/osobnosti/janousek-karel.htm Obsáhlejší životopis : http://www.praha14.cz/MC/letci/janousek.html Použitá videa: - Masters of Rock 2012 (největší mezinárodní rockový open-air festival v ČR, pořádaný a pravidelně se rozrůstající ve Vizovicích u Zlína.) - Zdivočelá země, díl 11. Drama / Dobrodružný / Historický Česko, 1997, 45x52 min Režie: Hynek Bočan Scénář: Hynek Bočan, Jiří Stránský Kamera: Ivan Šlapeta, Vladimír Holomek Hudba: Zdeněk Barták Hrají: Martin Dejdar, Jana Hubinská, Jakub Zdeněk, Jiří Langmajer, Jakub Wehrenberg, Jan Teplý ml., Radim Kalvoda, Zbyněk Fric, Václav Chalupa, Čestmír Řanda ml., Jiří Schmitzer, Jiří Lábus, David Suchařípa, Oldřich Vlach, Petra Špalková, Tomáš Hanák, Bohumil Klepl, Rudolf Hrušínský ml., Vladimír Ráž, David Matásek, Jan Kraus, Markéta Hrubešová - Tmavomodrý svět Válečný / Drama / Akční / Romantický Česko / Velká Británie / Německo / Dánsko, 2001, 112 min Režie: Jan Svěrák Scénář: Zdeněk Svěrák Kamera: Vladimír Smutný Hudba: Ondřej Soukup, Jaroslav Ježek Hrají: Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Tara Fitzgerald, Charles Dance, Oldřich Kaiser, David Novotný, Linda Rybová, Jaromír Dulava, Lukáš Kantor, Radim Fiala, Juraj Bernáth, Miroslav Táborský, Hans-Jörg Assmann, Thure Riefenstein, Anna Massey, Viktor Preiss, Petr Burian, Čestmír Řanda ml., Jeremy Swift, Jiří Lábus, Daniela Kolářová, Martin Sitta - Lidice Válečný / Historický / Drama Česko / Slovensko, 2011, 121 min Režie: Petr Nikolaev Předloha: Zdeněk Mahler (kniha) Scénář: Zdeněk Mahler Kamera: Antonio Riestra Hudba: Michal Hrůza Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař, Joachim Paul Assböck, Sabina Remundová, Milan Kňažko, Pavlína Štorková, Marek Adamczyk, Jiří Vobecký, Jiří Ployhar ml., Karel Zima, Bořík Procházka, Adam Kubišta, Ludmila Šafářová, Ondřej Havel, Marika Šoposká

Jaroslav Havlíček - Bůh mého dětství (Mluvené slovo CZ)

Jaroslav Havlíček - Bůh mého dětství (Mluvené slovo CZ)

Dramatizace povídky českého spisovatele. Osud jako by tomu nechtěl, aby se z Jaroslava Havlíčka stal spisovatel. Od mládí toužil být malířem, to však bylo pro jeho rodiče s učitelskou profesí finančně neúnosné. Na jejich přání proto absolvoval obchodní akademii a později se stal úředníkem v Živnostenské bance v Praze. V tomto povolání setrval po celý svůj život. S aktivním psaním začal až ve svých 39-ti letech. Tedy jen 8 let před jeho smrtí. Některé jeho povídky vycházely v dobových časopisech, avšak většina jeho tvorby zůstávala v rukopisech a byla vydána až posmrtně. Zatímco přes den úředničil v bance, v noci usedal za psací stůl. Spojení výborného vyprávění s analytickým představením emočních pochodů postav je to, co definuje jeho literární tvorbu. Své čtenáře seznamuje s celou škálou lidských charakteristik a stavů. Od zkrachovalců, sobců a vypočítavých kariéristů po mentálně narušené lidi. Stejně tak jejich protipóly se silným morálním odhodláním a přesvědčením. Zajímavé pozornosti se u něj dostává archetypu statečné ženy. Způsob jakým představuje ženskou psychologii vystavenou okolním tlakům je nadčasový a nepopiratelně dosahuje značných literárních kvalit. Většina jeho povídek a románu se děje v prostředí maloměsta, které mu bylo velice známé. Zcela výjimečné postavení v jeho tvorbě má cyklus Kalvach. Zde se objevuje postava úředníka Kalvacha, na kterém Havlíček autobiograficky představuje svůj konflikt s vlastním povoláním a s nesnázemi v jeho každodenním životě. Když se rozhodl nechat Kalvacha umřít v povídce Poutník v Mlze, jako by tušil, že o měsíc později: 7. dubna 1943 sám podlehne zánětu mozkových blan. Zemřel zcela vyčerpán, za německé okupace uprostřed 2.světové války. Český národ tak přišel o jednoho z našich největších moderních prozaiků. Příjemný poslech.

E-One feat. Calibro - Nemají zdání (prod. frozxn 夜)

E-One feat. Calibro - Nemají zdání (prod. frozxn 夜)

Vizuál k free singlu Nemají zdání. Radioblunt 2018, Přerov. Stahuj zdarma na Soundcloud: https://soundcloud.com/ivan-n-me-ek/e-one-ft-calibro-nemaji-zdani-prod-frozxn nebo Bandzone: http://bandzone.cz/eone Rap, text: E-One, Calibro https://www.facebook.com/E1.rap/ https://www.facebook.com/calibrofanpage/ Beat: frozxn 夜 Recording, mix, master: Ondřej Kanovský (http://www.ageum.cz/) Video: Jaroslav Hruška https://www.facebook.com/jaroslav.hruska.7

Duše K - O amazonských indiánech - Mnislav "Atapana" Zelený, Jaroslav Dušek - 12. 4. 2015 ☯

Duše K - O amazonských indiánech - Mnislav "Atapana" Zelený, Jaroslav Dušek - 12. 4. 2015 ☯

Beseda s antropologem, etnologem, cestovatelem, spisovatelem, bývalým velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru, zakladatelem nadace Velká Amazonie "indiánem" Mnislavem "Atapanou" Zeleným. Facebook stránky Mnislava: https://cs-cz.facebook.com/pages/Mnislav-Zelen%C3%BD-Atapana/371376299656281. Stránky nadace: http://www.granamazonia.cz. Zdroj besedy: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/307436-duse-k-o-amazonskych-indianech. Můžete "mrknout" také na web Živůtek.cz (http://zivutek.cz), kde jsou různá vyprávění, inspirace, knihy a další informace k tomu jak trvale šťastný být.

Jaroslav Paška, podpredseda EFD group a poslanec EP za SNS - reakcia na vysúpenie Ulrike Lunacek

Jaroslav Paška, podpredseda EFD group a poslanec EP za SNS - reakcia na vysúpenie Ulrike Lunacek

Podpredseda EFD group, Jaroslav Paška, poslanec EP za SNS, reagoval na vysúpenie Ulrike Lunacek pri prezentácii jej správy "k plánu EÚ na boj proti homofóbii a diskriminácii na základe sexuálnej orientácie a rodovej identity".

Jaroslav Dušek - Jan Hus v širších souvislostech (Krakovec 6.7.2018)

Jaroslav Dušek - Jan Hus v širších souvislostech (Krakovec 6.7.2018)

Záznam sváteční přednášky Jaroslava Duška, spojené s diskusí s posluchači, na témata jako např. pravda, Jan Hus, Krakovec, bosé nohy a mnohá další, zdánlivě nesouvisející. Odehrálo se na nádvoří státního hradu Krakovec 6. 7. 2018. Další informace: www.hrad-krakovec.cz (oficiální web) www.facebook.com/Jaroslav-Dušek-1415823861997117/ (neoficiální komunitní FB stránka) https://youtu.be/87RSV_OXBF4 (Ako sa leopard Diabolo stal Spiritom) https://youtu.be/vjjZZjYQeXA https://youtu.be/vBjQAeJIa30 (Summerhill, český dabing) https://youtu.be/nC48PrroMJg (Summerhill, české titulky), obě verze stojí za vidění.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE