Luboš Sluka - Suita to the memory of Jaroslav Ježek

Luboš Sluka - Suita to the memory of Jaroslav Ježek

Klára Faltusová, 13. 2. 2016 live concert in Ostrava for Czech Radio 00:01 Just beginning 00:57 Charleston 01:42 Blues I. 03:55 Shimmy 05:21 Blues II. 07:40 Vivat Ponrepo!

Jaroslav Ježek - Bugatti step

Jaroslav Ježek - Bugatti step

CD Bugatti step Tomáš Víšek piano

Jaroslav Havlíček - Hodinky pana Balabána (Mluvené slovo CZ)

Jaroslav Havlíček - Hodinky pana Balabána (Mluvené slovo CZ)

Rozhlasové zpracování povídky eminentního českého spisovatele. Jaroslav Havlíček se dokázal zařadit k pravým ikonám českého literárního světa. Je vrcholným představitelem naší psychologické prózy a naturalismu. Jeho tvorba je pověstná hlubokou studií psychologií postav a to především těch ženských. Stejně tomu je tak i v jeho nejznámějším díle Petrolejové lampy. Osud jako by tomu nechtěl, aby se z Jaroslava Havlíčka stal spisovatel. Od mládí toužil být malířem, to však bylo pro jeho rodiče s učitelskou profesí finančně neúnosné. Na jejich přání proto absolvoval obchodní akademii a později se stal úředníkem v Živnostenské bance v Praze. V tomto povolání setrval po celý svůj život. S aktivním psaním začal až ve svých 39-ti letech. Tedy jen 8 let před jeho smrtí. Některé jeho povídky vycházely v dobových časopisech, avšak většina jeho tvorby zůstávala v rukopisech a byla vydána až posmrtně. Zatímco přes den úředničil v bance, v noci usedal za psací stůl. Spojení výborného vyprávění s analytickým představením emočních pochodů postav je to, co definuje jeho literární tvorbu. Své čtenáře seznamuje s celou škálou lidských charakteristik a stavů. Od zkrachovalců, sobců a vypočítavých kariéristů po mentálně narušené lidi. Stejně tak jejich protipóly se silným morálním odhodláním a přesvědčením. Zajímavé pozornosti se u něj dostává archetypu statečné ženy. Způsob jakým představuje ženskou psychologii vystavenou okolním tlakům je nadčasový a nepopiratelně dosahuje značných literárních kvalit. Většina jeho povídek a románu se děje v prostředí maloměsta, které mu bylo velice známé. Zcela výjimečné postavení v jeho tvorbě má cyklus Kalvach. Zde se objevuje postava úředníka Kalvacha, na kterém Havlíček autobiograficky představuje svůj konflikt s vlastním povoláním a s nesnázemi v jeho každodenním životě. Když se rozhodl nechat Kalvacha umřít v povídce Poutník v Mlze, jako by tušil, že o měsíc později: 7. dubna 1943 sám podlehne zánětu mozkových blan. Zemřel zcela vyčerpán, za německé okupace uprostřed 2.světové války. Český národ tak přišel o jednoho z našich největších moderních prozaiků. Příjemný poslech.

E-One feat. Calibro - Nemají zdání (prod. frozxn 夜)

E-One feat. Calibro - Nemají zdání (prod. frozxn 夜)

Vizuál k free singlu Nemají zdání. Radioblunt 2018, Přerov. Stahuj zdarma na Soundcloud: https://soundcloud.com/ivan-n-me-ek/e-one-ft-calibro-nemaji-zdani-prod-frozxn nebo Bandzone: http://bandzone.cz/eone Rap, text: E-One, Calibro https://www.facebook.com/E1.rap/ https://www.facebook.com/calibrofanpage/ Beat: frozxn 夜 Recording, mix, master: Ondřej Kanovský (http://www.ageum.cz/) Video: Jaroslav Hruška https://www.facebook.com/jaroslav.hruska.7

S VETROM OPRETEKY (celý album) - Lasica + Satinský + Filip (1982)

S VETROM OPRETEKY (celý album) - Lasica + Satinský + Filip (1982)

Naše chutě - Jaroslav Tuček

Naše chutě - Jaroslav Tuček

Jaroslav Tuček je spolumajitel pražírny výběrové kávy Doubleshot. Na festivalu bude moci pod jeho dohledem degustovat kávy z různých koutů světa.

Vánoční povídání s Jaroslavem Duškem 11.12. 2016

Vánoční povídání s Jaroslavem Duškem 11.12. 2016

Předvánoční povídání o všem s Jaroslavem Duškem v Novém Šaldorfu na znojemsku. Povedená beseda proložená písněmi dětí z Centra hudebního vzdělávání BEZ HRANIC. Pořádá www.harmoniezivota.com

Duše K - O amazonských indiánech - Mnislav "Atapana" Zelený, Jaroslav Dušek - 12. 4. 2015 ☯

Duše K - O amazonských indiánech - Mnislav "Atapana" Zelený, Jaroslav Dušek - 12. 4. 2015 ☯

Beseda s antropologem, etnologem, cestovatelem, spisovatelem, bývalým velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru, zakladatelem nadace Velká Amazonie "indiánem" Mnislavem "Atapanou" Zeleným. Facebook stránky Mnislava: https://cs-cz.facebook.com/pages/Mnislav-Zelen%C3%BD-Atapana/371376299656281. Stránky nadace: http://www.granamazonia.cz. Zdroj besedy: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/307436-duse-k-o-amazonskych-indianech. Můžete "mrknout" také na web Živůtek.cz (http://zivutek.cz), kde jsou různá vyprávění, inspirace, knihy a další informace k tomu jak trvale šťastný být.

Jaroslav Havlíček - Bůh mého dětství (Mluvené slovo CZ)

Jaroslav Havlíček - Bůh mého dětství (Mluvené slovo CZ)

Dramatizace povídky českého spisovatele. Osud jako by tomu nechtěl, aby se z Jaroslava Havlíčka stal spisovatel. Od mládí toužil být malířem, to však bylo pro jeho rodiče s učitelskou profesí finančně neúnosné. Na jejich přání proto absolvoval obchodní akademii a později se stal úředníkem v Živnostenské bance v Praze. V tomto povolání setrval po celý svůj život. S aktivním psaním začal až ve svých 39-ti letech. Tedy jen 8 let před jeho smrtí. Některé jeho povídky vycházely v dobových časopisech, avšak většina jeho tvorby zůstávala v rukopisech a byla vydána až posmrtně. Zatímco přes den úředničil v bance, v noci usedal za psací stůl. Spojení výborného vyprávění s analytickým představením emočních pochodů postav je to, co definuje jeho literární tvorbu. Své čtenáře seznamuje s celou škálou lidských charakteristik a stavů. Od zkrachovalců, sobců a vypočítavých kariéristů po mentálně narušené lidi. Stejně tak jejich protipóly se silným morálním odhodláním a přesvědčením. Zajímavé pozornosti se u něj dostává archetypu statečné ženy. Způsob jakým představuje ženskou psychologii vystavenou okolním tlakům je nadčasový a nepopiratelně dosahuje značných literárních kvalit. Většina jeho povídek a románu se děje v prostředí maloměsta, které mu bylo velice známé. Zcela výjimečné postavení v jeho tvorbě má cyklus Kalvach. Zde se objevuje postava úředníka Kalvacha, na kterém Havlíček autobiograficky představuje svůj konflikt s vlastním povoláním a s nesnázemi v jeho každodenním životě. Když se rozhodl nechat Kalvacha umřít v povídce Poutník v Mlze, jako by tušil, že o měsíc později: 7. dubna 1943 sám podlehne zánětu mozkových blan. Zemřel zcela vyčerpán, za německé okupace uprostřed 2.světové války. Český národ tak přišel o jednoho z našich největších moderních prozaiků. Příjemný poslech.

Uvolněte se, prosím - Pavel Dostál, Michaela Maláčová, Martin Zbrožek - 25. 2. 2005

Uvolněte se, prosím - Pavel Dostál, Michaela Maláčová, Martin Zbrožek - 25. 2. 2005

Hosté: Pavel Dostál, Michaela Maláčová, Martin Zbrožek Uvolněte se, prosím je název pořadu České televize, který moderoval Jan Kraus. Vysílal se od 19. listopadu 2004 do 25. června 2010 každý páteční večer. Natáčení probíhalo v pražském divadle Ponec. Diváci zhlédávali asi hodinu a půl dlouhé představení, které bylo pro vysílání v televizi zkráceno přibližně na 45 minut. Jednalo se o talk show obvykle se třemi hosty. První dva hosté byli zpravidla veřejně známé osobnosti. Třetí host byl většinou zajímavý či něčím výjimečný člověk z řad široké veřejnosti. 18. září 2009 bylo odvysíláno dvousté pokračování pořadu. Jan Kraus ohlásil konec svého pořadu na konci května roku 2010 kvůli sporům s Českou televizí. Poslední díl se vysílal 25. června 2010. Hlavním hostem byl tehdejší předseda vlády Jan Fischer. Jan Kraus poté začal nový pořad Show Jana Krause na Primě. Show Jana Krause můžete sledovat zde: https://www.youtube.com/user/SJKshow

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE