Helena Vondráčková - Měl jsi špatný den

Helena Vondráčková - Měl jsi špatný den

Helena Vondráčková - LÉTO JE LÉTO

Helena Vondráčková - LÉTO JE LÉTO

Helenin hit z roku 1980 a sada krásných fotek LÉTO JE LÉTO (Sun Of Jamaica) Recitativ: Je letní ráno, sluce, v trávě kapičky rosy a pak už jenom já. Zula jsem si sandály a jdu bosa. Škoda, že tu nejsi se mnou. Té krásy, kterou vnímám očima, kterou cítím a které se dotýkám, té je pro jednoho příliš mnoho. Sedla jsem si do trávy a píšu ti lístek. A strašně moc bych si přála, abychom se už zítra dívali spolu a říkali si přesně to, co ti teď v duchu zpívám. Léto je léto, když den patří snílkům, když můžem jen v tílku ven jít. Léto je léto, když vzduch není špína, když svět projdem v džínách, jen chtít. Léto sen hlídá, když ztrácí svou tíž. V trávě si snídáš a spíš. Léto všem plachým kráskám dá den setkání, bosým láskám dá zem líbání, líbání. Recitativ: Chtěla jsem utrhnout sedmikrásku a poslat ti ji s tímhle letním pozdravem, ale, víš, bylo mi jí líto. Já vím, že za rok vyroste znova. Dokonce se říká, že sedmikrásky vykvetou sedmkrát, i když je sedmkrát utrhneš. Ale přesto by mi po ní bylo smutno. A taky mě napadlo, že má na téhle louce jinou sedmikrásku, a že se mají možná stejně rádi jako my. A třeba i ty ostatní by byly smutné a to přece nechceme, viď ?! Vždyť sem přijdeme zítra, pozítří a možná ještě mnohokrát, abychom se na tu letní krásu dívali spolu a šeptali si to, co ti teď v duchu zpívám. Léto je léto, když den patří kráse, né té, která dá se všem vzít. Léto je léto, když lásky jsou, mládí a žár nocí svádí je žít. Léto sen hlídá, když ztrácí svou tíž. V trávě si snídáš a spíš. Letních zázraků a svátků nám přáno. Budiž máj. Když je léto, jak léto máš ráj, svůj ráj. Léto je léto, když den patří snílkům, když můžem jen v tílku ven jít. Léto je léto, když den patří snílkům, když můžem jen v tílku ven jít. Léto je léto, když den patří snílkům, když můžem jen v tílku ven jít...

Václav Neckář a Helena Vondráčková - Hezkej den

Václav Neckář a Helena Vondráčková - Hezkej den

Helena Vondráčková a Václav Neckář Hudba: Vlastimil Hála Text: Ivo Fischer

Helena Vondráčková - Den D

Helena Vondráčková - Den D

Televarieté, 1987

Helena Vondráčková - Dej nám tenhle den

Helena Vondráčková - Dej nám tenhle den

(1973) hudba:Z. Marat text: Zdeněk Rytíř

Helena Vondráčková - Vzůru k výškám [Still, Full HD, HQ audio]

Helena Vondráčková - Vzůru k výškám [Still, Full HD, HQ audio]

Hudba - Václav Zahradník; text - Vladimír Poštulka; rok 1979; snímek Čs. televize

první krásný den

první krásný den

anna

Helena Vondráčková - Chytila jsem na pasece motýlka (1967)

Helena Vondráčková - Chytila jsem na pasece motýlka (1967)

Helena Vondráčková - Chytila jsem na pasece motýlka 1967 Czech Music

Helena Vondráčková : Lásko má já stůnu / I love the wall mounting

Helena Vondráčková : Lásko má já stůnu / I love the wall mounting

The Karlstejn was not allowed in the middle ages no woman: o) Text: Já, ač mám spánek bezesný I, though I have dreamless sleep mě včera sen se zdál. I dream of yesterday seemed. I když dávno nejsem s ním Even though I'm not with him long mě navštívil sám král. I visited the King himself. Řekl:Lásko má,já stůňu, He said: Love is, I am wall mounting, svojí pýchu já jen hrál, my pride I just played kvůli vám se vzdávám trůnu, for you to give up the throne, klenotů i katedrál jewelry and cathedrals Ač den mám jindy poklidný, Although I sometimes peaceful day, dnes nevím kudy kam, Today I do not know where to go, trápí mě sen ošidný bothers me a dream Tricky a trápí mě král sám. bothering me and the king himself. Řekl:Lásko má,já stůňu He said: Love is, I am wall mounting svojí pýchu já jen hrál, my pride I just played kvůli vám se vzdávám trůnu, for you to give up the throne, klenotů i katedrál. jewelry and cathedrals. Řekl:Lásko má,já stůňu, svojí pýchu já jen hrál, kvůli vám se vzdávám trůnu, klenotů i katedrál. Řekl:Lásko má,já stůňu, svojí pýchu já jen hrál, kvůli vám se vzdávám trůnu, klenotů i katedrál.

Helena Vondráčková - Rozhovor o 3CD Helena (nejen) o lásce - tiskový den SUPRAPHONu 2012

Helena Vondráčková - Rozhovor o 3CD Helena (nejen) o lásce - tiskový den SUPRAPHONu 2012

Platinová edice K letošním oslavám půlkulatého životního jubilea Heleny Vondráčkové vychází speciální 3CD! Téměř pět dekád zpěvaččina oficiálního nahrávání bylo rozděleno na dvě třetiny se slavným repertoárem v češtině (od úvodní Červené řeky z roku 1964), poslední disk pak nabízí písničky zpívané v angličtině, němčině, francouzštině, polštině, ruštině nebo italštině, tedy jazycích, ve kterých je univerzální interpretka také schopna s publikem komunikovat. Licenční spolupráce spojila supraphonský katalog s výpůjčkami z Českého rozhlasu, České televize, Universal Music, Popronu, East /West Music či agentury MM. Zásadní hity ze šedesátých až osmdesátých let (Pátá, Přejdi Jordán, Proč mě nikdo nemá rád, Vzdálený hlas, Dvě malá křídla tu nejsou, A ty se ptáš, co já, Lásko má, já stůňu a řada dalších) jsou tak doplněny třeba koncertními jazzůvkami Místy, Take The A Train nebo Love For Sale, převážně tanečními nahrávkami z období kolem roku 2000 nebo úplnými novinkami. Bonusové snímky totiž přinášejí Ramazzottiho Fuoco nel Fuoco, Helenou nazpívané s Italy Davidem Mattiolim a Andreou Andreim, a také Čas dál nech spát, českou verzi hitu z pera B. Segera, duet s Davidem Deylem, jejím koncertním hostem. Tato kolekce představuje Helenu Vondráčkovou v kompletním časovém a stylovém záběru. Je to ucelený hudební pohled na velmi vitální, příkladně profesionální a několik desítek let trvale populární zpěvačku. Je to přitažlivá sestava silných baladických melodií i důvěryhodně hybných kousků v podání zpěvačky s darem hudebně nerezavět. HELENA (nejen) o lásce/ Platinová edice přináší posluchačům unikátní průřez širokým repertoárem Heleny Vondráčkové!

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE