Hana Hegerová - LIVE KONCERT (2006)

Hana Hegerová - LIVE KONCERT (2006)

Chanson, jazz & blues concert Natočeno 9. a 10. října 2006 v Moravskem divadle Olomouc Skladby: 00:00 Úvodní medley 01:55 Já ráda vzpomínám (Petr Hapka / Pavel Kopta) 04:51 Bože můj, já chci zpět - Me jeunesse fout l'camp (Guy Alfred Bontempelli / Pavel Žák) 08:40 Co mi dáš - Les feuilles Mortes (Joseph Kosma - Jacques Prévert / Pavel Žák) 12:19 Blues o stabilite (Jíří Šlitr / Jíří Suchý) 15:59 Denim Blue (Petr Hapka / Michal Horáček) 22:53 Cesta (ruská lidová / úprava - Zdeněk Fišer) 26:20 Levandulová (Petr Hapka / Michal Horáček) 32:08 (I Love You) For Sentimental Reasons (William Best / Deek Watson) 36:15 The Man I Love (George Gerschwin / Ira Gerschwin) 40:34 Černá Jessie (Jíří Šlitr / Pavel Kopta) 45:19 Svatební píseň (Petr Hapka / Jaroslav Seifert) 49:35 Šťastné slunce - Lucky Old Sun (Traditional / Jaroslav Vomáčka) 54:28 Lásko prokletá - Ne me quitte pas (Jacques Brel / Pavel Kopta) 1:01:07 Mapa lásky - Carte du tendre (Georgi Moustaki / Pavel Kopta) 1:04:30 Čím dál tím víc - Fuerza del amor (Luis Aguile / Zdeněk Rytíř) 1:09:36 Potměšilý host (Petr Hapka / Michal Horáček) 1:14:18 Čerešne (Jaro Filip / Milan Lasica) Kapela: Klavír - Petr Malásek Kontrabas - Robert Balzar Kitary - Zdeněk Fišer Saxofony - František Kop

Hana Hegerová - Potměšilý host

Hana Hegerová - Potměšilý host

Hana Hegerová - Levandulová (oficiální video)

Hana Hegerová - Levandulová (oficiální video)

Supraphonu 27. 9. 2013 vydá 3CD HANA HEGEROVÁ -- ZLATÁ KOLEKCE, která přinese dosud nejkompletnější pohled na její tvorbu! Komplet je rozdělen na CD1 Srdcovky, CD2 Písně cizojazyčné a CD3 Písně filmové, televizní a raritní. Posluchači zde, mezi téměř sedmdesátkou tracků, najdou zhruba 20 nahrávek vůbec poprvé uvedených na zvukovém nosiči. Výběr tak zahrnuje třeba i první bratislavskou rozhlasovou nahrávku z roku 1957, písně z 9 filmů (od počátku šedesátých do konce osmdesátých let minulého století), či skladby, které sama Hana Hegerová považovala za dávno ztracené. Na 3CD bude mnohé z jejích největších hitů, ale také snad trochu přeslechnuté songy, zpěvaččinu srdci ovšem velmi blízké. Oprávněnou zajímavostí jsou písničky v suverénně ovládaných cizích jazycích: zazní němčina, francouzština, angličtina, romština či jidiš. Její nezaměnitelný projev také doprovodil řadu televizních hudebních pořadů a seriálů, včetně živě natáčených specialit. Ve výběru samozřejmě nechybí LEVANDULOVÁ, kterou zde připomíná obnovená YouTube premiéra originálního videoklipu vydavatelství Supraphon.

Hana Hegerová: Déšť tváře smáčí

Hana Hegerová: Déšť tváře smáčí

píseň z posledního alba HH

Hana Hegerová - Pohrdání (zpověď herečky)

Hana Hegerová - Pohrdání (zpověď herečky)

hudba: Petr Hapka původní text: Pavel Vrba zpěv: Hana Hegerová řídí: Václav Zahradník Václav Zahradník se svým orchestrem Sbor Zdeňka Šulce text: Utek mi za plentu kus mýho talentu a tam se svlíká trochu necudně. Je štíhlej jako Dán a je to chytrej pán, i když se tváří občas záludně. Boty už z nohou skop, říká, že jsem snob a potom ještě, že mě naučí. Nejsem jeho drahá, přesto čekám nahá a čekám na to, co mi poručí. A on se klidně svlíká, jako by čas stál, nevadí mu asi moje nahota. V očích mu divně bliká, tisíckrát to hrál, von je pán a já jsem jeho Dorota. Utek mi za plentu kus mýho talentu a tam se svlíká trochu necudně. Je štíhlej jako Dán a je to chytrej pán, i když se tváří občas záludně. Boty už z nohou skop, říká, že jsem snob a potom ještě, že mě naučí. Nejsem jeho drahá, přesto čekám nahá a čekám na to, co mi poručí. A von? A on se klidně svlíká, jako by čas stál, nevadí mu asi moje nahota. V očích mu divně bliká, tisíckrát to hrál, protože von je pán a já, já jsem jeho Dorota. Až všechno dokoná, tak spadne opona, nikde nezní hudba nebeská. Já uši napínám, strašně ho proklínám, vždyť vůbec nikdo nikde netleská.

1967 Hana Hegerová - Schön wie die Lawone/Noc

1967 Hana Hegerová - Schön wie die Lawone/Noc

Páté album Supraphonu

Lásko prokletá

Lásko prokletá

Hana Hegerová

Hana Hegerová Tak už bal

Hana Hegerová Tak už bal

hudba: Daniel Georges Bevilacqua původní text: Daniel Guichard původní text: Jean Pierre Lemaire český text: Jiřina Fikejzová zpěv: Hana Hegerová řídí: Karel Vlach Karel Vlach se svým orchestrem Sbor Lubomíra Pánka text: Tak dost už toho kouzla, co ovíjí se jak psí víno. Mou vláhu dál by sál, dál by mi slunce bral ten tvůj šarm. Tak bal. Ty jsi tak schopný muž, tak všehoschopný muž, ty jsi tak drahý host a já mám tě už dost. Tak čau, miláčku. Máš kam jít, uděláš snad i kariéru. Tak už bal. Ty víš, jak má se žít, ty touhy, sny a cit, pár krásných rekvizit. Láska - pouhý zvyk, všechno je na knoflík. To zírám. A vy ne? Jak ty jsi na to káp, tomu se říká chlap. Tak sbohem, zavřu krám, tvůj Old spice vyvětrám a čau,miláčku. Máš kam jít, uděláš zajisté i kariéru. Tak už bal. Jen jdi, vždyť to tak dobře znáš a hladkou kůži máš. Jen sklouzne to po ní. Tu hlavu krásnou vztyč, co bylo dřív, je pryč, ale musíš vrátit klíč. Buď zdráv a sám se spas, se mnou ztrácíš jen čas, škoda, patří sem vzlyk. Mám tvou školu, tak snad dík a čau, miláčku. Máš kam jít, uděláš i kariéru. Tak už bal.

Hana Hegerová a Petr Hapka - Levandulová

Hana Hegerová a Petr Hapka -  Levandulová

0010

Hana Hegerová - Můj milý málo milý je

Hana Hegerová - Můj milý málo milý je

hudba: Milan Dvořák původní text: Pavel Kopta zpěv: Hana Hegerová dirigent: Jan Hrábek Pražské smyčce Jana Hrábka Text: Můj milý málo milý je. On miluje své milieu, své milieu, kde já jsem cizí, kde nevětrá a neuklízí. Můj milý málo milý je. Svůj vztek si na mně vylije a zmizí jako voda z koše. Já týdny čekám listonoše. Kde asi ten můj milý je? Už vadnu jako lilie. Svá přání náhle svěří poště: "Kup mejdlo, rejžák, rum a koště!" Už přijel! Rum si nalije a hodný je a milý je. Má nejen koště, rýžák, mýdlo, má taky mě a navíc jídlo. Můj milý málo milý je. On miluje své milieu. Jsem za pár dní zas pro něj cizí, zas nevětrá a neuklízí. Můj milý málo milý je. Svůj hněv si na mně vylije a zmizí jako voda z koše. Já zase čekám listonoše. Kde asi ten můj milý je? Já vadnu jako lilie. Ale jednou já mu zvadnu jako oleandr, může si pak jít na věčnej vandr. Já mu zvadnu jako rezeda, jen ať pukne vzteky, nezbeda! Já mu zvadnu jako lomikámen, s naší láskou už je stejně ámen. Já mu zvadnu jako kapradí, ať si mě jiná nahradí. Já mu zvadnu jako kopretina, je to stejně jenom jeho vina. Já mu zvadnu jako libeček. Ať jde k šípku blbeček! Já mu zvadnu jak růže. Žít můžu bez muže. Já zvadnu jako bez. Ještě dnes!

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE