Morava získala samostatnost - ČT - Co by kdyby

Morava získala samostatnost - ČT - Co by kdyby

Tímto pořadem mne Česká televize udělala radost :-) http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267631314-co-by-kdyby/310294340030011-morava-ziskala-samostatnost/ I když je to jen ... Co by kdyby. Dali prostor skutečným představitelům politického uskupení hájící zájmy Moravanů. - Jako rodilí Moravan považuji za dobrou věc,že se začíná čím dál více otevřeně mluvit o postavení Moravy a Moravanů. - O nespravedlivém rozložení sil v této republice. - O nesmyslném názvu Česko a jeho rozložení krajů. - Ne vše v tomto pořadu zaznělo,ale hlavně mezi obyčejnými lidmi na Moravě se o tom mluví. - Byl jsem na jednom takovém veřejném setkání Moravanů. Bylo tam přesně jak to říkali v tomto pořadu plno mladých lidí,kteří si uvědomují svou národní Moravskou soudržnost. - Což považuji za veliký vklad a naději do budoucna. Osobně nejsem zastáncem rozdělení republiky spíše by jsem se přikláněl na federalizaci s tím,že Čechy a Morava budou mít své zemské sněmy. - Změní se název republiky na ČeskoMoravská a další a další věci se udělají tak,aby bylo jasně dáno,že Češi a Moravané jsou jako národy ROVNI. Pokud Češi nepochopí a neuznají nároky Moravanů nic jiného nezbude než,aby se Morava pokusila všemi možnými mírovými kroky OSAMOSTATNIT. - Vadí mne též,že zástupci Moravy v Praze moc zájmy Moravanů v tuto chvíli nehájí v poslanecké sněmovně a senátu. Ať jsou s jakékoliv strany .. nechci jmenovat konkrétně. REPUBLIKA JE JAKO SRDCE ... to má taky dvě komory a pokud nespolupracují srdce odumře. Všude se mluví v médiích,že tu žijí jen Češi což není pravda. - Média nám podsouvají svou parodii o tom že v tomto státě žijí jen češi. Hlavně ve sportu se mluví jen o tom jak český lev je na prsou našich reprezentantů. Jako by se báli říci,že orlice je na jejich prsou taky. - Připomíná mne to minulí režim,který nám taky ve škole tvrdil,že nás osvobodila jen rudá armáda. Já si Čechů velice vážím ...Ale vadí mne,že jakýkoliv názor ohledně Moravanství velice často svádí za extrémistický a špatný. Přitom každý národ má právo na sebeurčení. Češi se bojí neznámého nebo jinak bojí se,ale neví pořádně čeho. Když se osamostatnilo Slovensko naše vztahy se Slováky se zlepšili o 100%. Věřím,že by tomu bylo i mezi Čechy a Moravany.

PERNŠTEJNOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

PERNŠTEJNOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

země Morava: Osudové okamžiky Brno 1944

země Morava: Osudové okamžiky Brno 1944

Zemské město Brno bylo v druhé polovině roku 1944 a na začátku roku 1945 vystaveno, jako mnohá jiná města na Moravě, leteckým útokům. K prvnímu z nich došlo 25.8.1944 a další útoky následovaly 11.10., 20.11, 19.12.1944 a v dubnu 1945. Těmito nálety bylo Brno značně postiženo a patřilo k nejvíce poškozeným městům na území Moravy. Nálety uskutečňovalo jak americké strategické letectvo (15. letecká armáda USAAF), tak sovětské taktické letecké síly (5. letecká armáda VVS). Hlavními cíli amerického bombardování se staly brněnské hlavní nádraží, Zbrojovka Brno, Zetor a letiště v Brně-Slatině. Sovětské letouny útočily především na střed města. Nálety amerického letectva byly nejvíce zasaženy centrum města, Komárov, Líšeň, Slatinu, Staré Brno, Veveří, Zábrdovice a Židenice. Nálety sovětských leteckých sil postihly nejvíce centrum města, Černovice, Juliánov, Komárov, Pisárky, Zábrdovice a Židenice. Nálety zničily celkem 1 278 domů a dalších 12 439 poškodily. Americké a sovětské bomby zabily nejméně 1 200 Brňanů.

Moravané a Češi ... Historie cz: 27.11.2008 ČT2

Moravané a Češi ... Historie cz: 27.11.2008 ČT2

Tento pořad nemá česká televize ve svém archivu což je škoda. Další díly můžete sledovat na http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447-historie-cs/ Omlouvám se,ale občas obraz a zvuk nejdou společně.

Země Slezsko / Ślůnsk / - Histroie.cs

Země Slezsko / Ślůnsk / - Histroie.cs

Další trezoroví díl v pořadu Historie.cz na ČT tentokrát o zemi Slezské. Více informací naleznete ZDE. http://zamoravu.eu/mno-k-morave/slezsko/ nebo: http://www.slezsko.net/

Hymna kmene =Vlci=

Hymna kmene =Vlci=

Divoké kmeny - svět 3

BELCREDIOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

BELCREDIOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

Bůh kníže Morava (Lichtenštejnové ČT24 Historie.cs)

Bůh kníže Morava (Lichtenštejnové ČT24 Historie.cs)

Archiv ČT. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/historie-cs/174231-buh-knize-morava-lichtenstejnsko-knizectvi-moravske/

ŽEROTÍNOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

ŽEROTÍNOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

KOUNICOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

KOUNICOVÉ - Šlechtické rody Čech a Moravy

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE