Protesta/ Çfarë ndodh nëse preket nesër Kryeministria? Flet Balla

Protesta/ Çfarë ndodh nëse preket nesër Kryeministria? Flet Balla

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 ka komentuar protestën e nesërme të opozitës dhe sqaroi se kryeministria është mbuluar për shkak se mund të qëllohet me gurë. Ai thotë se protesta e nesërme i takon politikanëve, Monika Kryemadhi e Lulzim Basha të cilët siç tha janë në hall të madh. Balla shtoi se sa herë kanë protestuar qytetarët për hallet e tyre, qeveria ka reflektuar. Nesër është protesta e madhe e opozitës, pse është rrethuar dera e kryeministrisë? Balla: Nisur nga një prej protestave mos gaboj para 2 tre viteve kur në mënyrë vandale u dëmtua streha që është vepër arti e një artisti me famë botërore u mor kjo masë. Do e nisë Paloka në vend se me bojë mund të godasë me gurë. Pse opozita ka arritur në pikën ku thotë populli do marrë në dorë fatin e tij… Balla: Të flasësh në emër të popullit është diçka shumë e madhe, tani flasin ata që nuk e kanë shumicën e shqiptarëve më vete. 17 muaj më parë shqiptarët votuan që opozita të jetë pakicë. Për tu votuar duhen pritur zgjedhjet. Por ne të gjithë e kuptojmë që opozita është sot në hall të madh. Hallexhiu më i madh është Basha, se drejton një parti që ka degradur, parti që s’ka bërë asnjë përpjekje të riorganizojë strukturat. Pse e ka organizuar opozita protestën? Balla: Për sa kohë që janë zhytur në një vorbull pa lidership, se demokratët mendojnë që Lulzim Basha nuk mund ti sjellë në pushtet. Ju thoni është në hall, nëse nesër do ketë pjesëmarrje masive do të thotë që edhe qytetarët janë në hall? Balla: Ne do të dimë ti lexojmë protestat, i kemi lexuar kur protestën e bën populli. ishte kuptimplotë ajo e studentëve, a reflektuam ne? Pra ne dimë t’i lexojmë mesazhet e protestës. Sot që flasim bashkë të gjithë studentët janë në mësim për herë të parë në 20 vite kemi uljen më të madhe të tarifës. Nesër nuk është protestë e qytetarëve është e Monikës dhe e Lulit. Nëse tentohet të hyhet në kryeministri, çfarë ndodh? Balla: Unë i bëj thirrje çdo qytetari të mos bjerë pre e urdhrave qorre apo ndonjë lideri të skaduar dhe të bëhet një robot nën urdhrat e tyre, për të dëmtuar pronën e përbashkët publike. Të protestosh është e drejtë, të dëmtosh pronën publike dënohesh sipas Kodit Penal, pra ka ndëshkime. Unë ende besoj që edhe lidershipi i ngrehur kot duhet të distancohet dhe të heqë dorë nga këto thirrje.

"Ju flet Moska": Pyetje Ngjelës për vizitën e tij në Beograd në 1993

"Ju flet Moska": Pyetje Ngjelës për vizitën e tij në Beograd në 1993

#oranews #jufletmoska Emisioni "Ju flet Moska" nga Kastriot Myftaraj në Rtv Ora News analizoi mbrëmjen e sotme vizitën e avokatit Spartak Ngjela në Beograd në vitin 1993. Myftaraj: Në fund të dhjetorit të vitit 1992, presidenti Xhorxh Bush i vjetri bëri atë që quhet "paralajmërimi i Krishtlindjeve", një paralajmërim për Millosheviçin dhe Serbinë që të mos e zgjeronte luftën dhe në Kosovë ndryshe SHBA do të ndërhynin jo vetëm në Kosovë por edhe në Serbi. Ishte paralajmërim që vinte sepse në vitet '91-'92 ushtria jugosllave e dominuar nga serbët ishte tërhequr për shkak të nevojave të luftës. Dhe kishte shenja që kishte nisur të rikthehej në Kosovë. Paralajmërimi u përsëirit në 1993 edhe nga administrata e re e Klinton. Serbia e mori seriozisht paralajmërimin se amerikanët mund të ndërhynin në Kosovë ushtarakisht. Për këtë arsye serbërt deshën të bëjnë diçka që t'ia lënë fajin Shqipërisë për këtë që po ndodh dhe në gazetën më të madhe të opozitës në Shqipëri "Koha Jonë", opozita ishte PS dhe në pushtet ishte PD, në 24 mars 1993 botohet një artikull "Tanket shqiptare drejt verilindjes". Artikulli shkaktoi reagim të madh në mediat serbe dhe ndërkombëtare, në mediat e Beogradit u interpretua si provë e faktit se ushtria shqiptare po rreshtohet në kufirin e Kosovës, do të nisë lufta në Kosovë, lufta e terroristëve shqiptarë siç thoshin ata. Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/ju-flet-moska-pyetje-ngjeles-viziten-e-tij-ne-beograd-ne-1993 Follow Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Doktor Hasani flet për gjendjen e vajzës 19 vjeçare, pas operacionit

Doktor Hasani flet për gjendjen e vajzës 19 vjeçare, pas operacionit

Portali Tetova News: http://www.tetovanews.info/ Tetova News në Facebook: https://www.facebook.com/tetovanews.info/ Tetova News në Twitter: https://twitter.com/tetovanews Tetova News në Instagram: https://www.instagram.com/tetovanews/ Tetova News në Google+: https://plus.google.com/u/0/+Lajm%C3%ABtariShqip

Flet pronari i “Durmo Turs”

Flet pronari i “Durmo Turs”

https://www.alsat-m.tv/aksidenti-flet-pronari-i-durmo-turs-video/

FLET

FLET

wystąpił: Andrzej Krzyżanowski reżyser: Jędrzej Bączyk / Rafał Skalski zdjęcia: Filip Drożdż dźwięk: Dariusz Wancerz montaż: Jędrzej Bączyk / Rafał Skalski makeup: Dorota Herman kierownik produkcji: Mateusz Cieślak / Agata Kwiecińska producent: IMiT / NInA © 2016 Film jest częścią Orkiestrownika, nowoczesnego przewodnika po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Wszystko w formie unikatowej w skali światowej aplikacji multimedialnej dostępnej na: www.orkiestrownik.pl

Flet udhëtari që përjetoi tmerrin në autobusin e linjës Shkup – Gostivar

Flet udhëtari që përjetoi tmerrin në autobusin e linjës Shkup – Gostivar

Një i punësuar në Ministrin e Ekonomisë është dëshmitar i tërë ngjarjes së rrotullimit të autobusit që dje ndodhi në orët e mbrëmjes. Administratori nga Gostivari tregon se ka qenë i ulur në ulësen e tretë dhe kur kanë filluar problemet e autobusit është ngritur në këmbë që të shoh shoferin. Sipas tij shoferi ka bërë të gjitha përpjekjet që ta mbajë drejtimin e autobusit por për fat të keq, autobusi ka dalur në rrugën Tetovë-Shkup dhe pastaj është përplasur posht në rrugën që lidh fshatrat. Portali Tetova News: http://www.tetovanews.info/ Tetova News në Facebook: https://www.facebook.com/tetovanews.info/ Tetova News në Twitter: https://twitter.com/tetovanews Tetova News në Instagram: https://www.instagram.com/tetovanews/ Tetova News në Google+: https://plus.google.com/u/0/+Lajm%C3%ABtariShqip

Ora News - Rama flet pas incidentit me bojë: Janë një pakicë që shumicë dot nuk bëhen

Ora News - Rama flet pas incidentit me bojë: Janë një pakicë që shumicë dot nuk bëhen

#oranews #edirama #edipaloka #boja Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish, kësaj here me zë, lidhur me incidentin e sotëm në Kuvend, ku deputeti Paloka hodhi bojë në drejtim të tij Në përgjigje të një komentuesi, Rama përmes rubrikës "Përgjigjja ime" thotë se dëmi më i madh një shoqërie i vjen nga budallallëku. Duke iu referuar Palokës si një palobudalla, Rama thotë se ai kurajon e merr nga budallallëku i vetëdijshëm i dy partive opozitare në Kuvend. Kryeministri thotë se sot ishte një ditë e rëndësishme për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, por që për fat të keq u kthye në ditën e mavrisë me bojë. Edi Rama: Asnjë nga sëmundjet nuk i bën më dëm një shoqërie se budallallëku.Në rastin tonë është ende më i madh. Badallai është një njeri me shiringë në dorë që hedh bojën përjetë në Kuvend ndërsa budallallëku që i jep kurajo atij është një parti e tërë. Madje janë dy parti. Për më shumë lexoni në: http://oranews.tv/article/rama-flet-pas-incidentit-me-boje-jane-nje-pakice-qe-shumice-dot-nuk-behen Follow Ora News Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3 For more content from click HERE www.oranews.tv Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Flet Lulzim Dalipi nga Gostivari, njëri nga të mbijetuarit e tragjedisë

Flet Lulzim Dalipi nga Gostivari, njëri nga të mbijetuarit e tragjedisë

Thotë se tani është mirë, por nata e mbrëmshme ka qenë e gjatë dhe me dhimbje për 49 vjeçarin Lulzim Dalipi, i punësuar në Fondin Pensional, i cili në 13 shkurtin e kobshëm ka qenë duke u kthyer nga una në shtëpinë e tij në Gostivar, përcjell FLAKA. Kur ka ndodhur tragjedia ka tentuar të flejë në autobus, por kjo i është kthyer në fotografi tmerri të cilat kanë pasuar me thirrje dhe piskama nga lëndimet. Dalipi punon në Fondin Pensional që nga viti 2004, sizakonisht k audhëtuar me veturë, por mbrëmë siç edhe disa herë tjera i ka ndodhur, është kthyer me autobus. “Aq sa mbajë mend, pasi pompës së benzinës 7 Vëllezërit u kthye majtas, deri aty isha në vetëdije, goditi pankinat, u rrotullua dhe pastaj nuk mbaj mend asgjë. Disa njerëz me veturë private më dërguan në spital”, thotë Dalipi. Ndërkohë që ka udhëtuar në pjesën e pasme të veturës, ai ka qenë në vetëdije, kështu ishte edhe mëngjesin e sotëm kur foli parra gazetarëve i shtrirë në krevat. “Mirë jam, i vetëdijëshëm, kam dhimbje në kurriz dhe kam brinjë të thyer”, thotë më tej Dalipi. Dalipi është mesin e atyre pak personave me lëndime më të lehta të cilët ende mbahen në spital.

Thaçi flet pas konferencës së sigurisë në Mynih (Drejtpërdrejt)

Thaçi flet pas konferencës së sigurisë në Mynih (Drejtpërdrejt)

#KosovaPress #KosovaPressVideos #KosovaPressLiveStream www.kosovapress.com Facebook: https://www.facebook.com/kosovapress/ YouTube: https://www.youtube.com/user/KosovaPressOfficial Twitter: https://twitter.com/@kosovapressi Instagram: https://www.instagram.com/kosovapressofficial

Colección FLET: Instituto Bíblico Completo

Colección FLET: Instituto Bíblico Completo

Software Bíblico Logos y la Universidad Laurel/FLET te ofrecen el programa de formación ministerial más completo, ideal para estudiar individualmente desde el lugar más conveniente para ti o en grupo con otros líderes de tu iglesia. Consiste en seis módulos que conjuntamente cubren más de 50 materias, diseñadas para ampliar tu conocimiento de las Escrituras y su aplicación a tu vida y ministerio. Esta capacitación equivale a una licenciatura de 4 años y lleva el aval de un prestigioso ente de acreditación. ¡Entra a la página para enterarte del descuento disponible! http://www.logos.com/es/producto/16540/coleccion-flet-instituto-biblico-completo

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE