Staré Cz-sk Filmy

Staré Cz-sk Filmy

Komedie Československo, 1953, 94 min Režie: Paľo Bielik Scénář: Paľo Bielik Kamera: Jan Novák Hudba: Tibor Frešo Hrají: Ondrej Jariabek, Oľga Adamčíková . Nostalgický kanál.

HELENČINO ŠTĚSTÍ

HELENČINO ŠTĚSTÍ

SAZE aneb Stašovi And Zavadilovi Entertainment natočili r.2013 "film pro pamětníky". (Ze stejné tvůrčí dílny vzešel v roce 2015 také detektivní film Velký cvrnk, tentokrát již s originální hudbou...)

České komedie 1

České komedie 1

Celé filmy celý film celý film cz,celý film cz dabing,celý film komedie,celý film romantický,celý film česky,celý film 2014,celý filmy,celý filmy cz komedie,ledové . . celý film celý film cz,celý film cz dabing,celý film komedie,celý film romantický,celý film česky,celý film 2014,celý filmy,celý filmy cz komedie,ledové království celý . České komedie 1 & České komedie.mp4. Drah tety a j 1974 & Drahý zesnulý Český TV film (1964) komedie.mp4. Hedvika Československo drama 1979 & Hele .

Film pro pamětníky

Film pro pamětníky

Provided to YouTube by Supraphon Film pro pamětníky · Taneční orchestr Čs. rozhlasu/Felix Slováček · Laďka Kozderková · Miroslav Novák Včera i dnes ℗ 1986 SUPRAPHON a.s. Released on: 2015-08-20 Auto-generated by YouTube.

07 Bílá paní celý film & 08 trhak dvd rip 1980

07 Bílá paní celý film & 08 trhak dvd rip 1980

Cesky stary film pro pametniky z roku 1958

Cesky stary film pro pametniky z roku 1958

Trezorové filmy

Trezorové filmy

Prostá definice praví, že trezorovými filmy jsou nazývány takové snímky, kterým státní moc zabránila v distribuci z důvodu možného neblahého vlivu na společnost. Už zde nutně vyvstane otázka -- co jsou ony neblahé vlivy? Film může být odstraněn z důvodu přílišného násilí, obscénnosti, rasových či náboženských důvodů. Z těchto příčin jsou nedoporučovány některé filmy na celém světě, a přiznejme si to, plně to schvalujeme. Uznáváme samozřejmě svobodu umělcova projevu, ale ta končí tam, kde začíná svoboda jeho diváka. Pak ovšem existuje snad československá specialita -- zákaz distribuce filmů pro jejich politický obsah. Už v roce 1953 v Československu byl KSČ zřízen neveřejný orgán cenzury /Hlavní správa tiskového dohledu, legalizován byl v roce 1966/, ten měl spolu s dalšími orgány státu pravomoc zastavit či zrušit natáčení filmu v jakékoliv jeho fázi. Nezřídka se proto stávalo, že bylo odstoupeno od natáčení při přípravě, ale stejně tak neváhali tajemníci KSČ hotový film zamknout „do trezoru" na věčné časy -- odtud pojem trezorové filmy. Kritéria pro určování míry závadnosti filmu byla, mírně řečeno, velmi obecná nebo naopak velmi specifická. Někdy vadila osoba režiséra, jindy některý z herců, nebo hlavní hrdina byl prohlášen za příliš pesimistického, nebo prostě některý ze soudruhů film nepochopil. Tvrdá cenzura přicházela ve vlnách, část snímků v krátkých dobách uvolnění represí dokonce spatřila světlo světa, ale většinou režiséři, kteří měli to štěstí, že se dožili, mohli spatřit své dílo až po roce 1989.

Film pro pamětníky - Laďka Kozderková a Miroslav Novák

Film pro pamětníky - Laďka Kozderková a Miroslav Novák

Zemský ráj to napohled | celý film

Zemský ráj to napohled | celý film

Mrazivá komedie o tom, jak se dalo žít v 70. letech a zároveň se nenechat zmrazit. Dospívání bývá složité, zvlášť když se píše rok 1968, venku se prohánějí cizí tanky, doma se střídají tatínkové mnoha různých poloh. A maminka, navzdory své vnitřní síle, na všechno nestačí. Jak bylo v takových podmínkách možné prožít a přežít už tak náročná 70. léta? Jak šlo udržet si radost ze života, city pro lásku a chuť na smích? I o tom je mrazivá komedie Ireny Pavláskové Zemský ráj to napohled. Hlavní linkou filmu je příběh Marty (Vilma Cibulková), jejích dvou dospívajících dcer – Majdy a Gábiny (Dana Marková a Tereza Voříšková) – a jejich postupně přicházejících a odcházejících "tatínků" (Jiří Dvořák, Miroslav Etzler, Jan Zadražil, Ondřej Vetchý). Zatímco někteří „tatínkové“ se postupně snaží zvrátit kolo alespoň českých dějin, Marta a její dcery vzdorují výsledkům a následkům, které tyto jejich pokusy u komunistického režimu zákonitě vyvolávají. Svět „velké politiky“ a velkých cílů se tak střetává, doplňuje a prolíná s každodenní životní realitou. A že v průběhu toho vznikají i veselé situace? Vždyť schopnost ironie a smysl pro humor byly v té době nezbytnou součástí každého balíčku pro přežití, který dával sílu, vůli a chuť žít a neselhat hlavně sám před sebou. Autenticky vyprávěný příběh z nedávné minulosti zaujme svou pravdivostí a jemným vnitřním dramatem, zároveň rozveselí i dojme. Scénář filmu napsala Tereza Boučková (Indiánský běh, Rok kohouta) a je inspirován tím, co sama v této době prožila: „Myslím, že příběh funguje i bez výkladu doby a poukazování na konkrétní lidi, živé předobrazy. A jestli si chce divák nutně někoho do filmu dosadit? Ať dosazuje, ať hádá, ať si je jistý, ať to všechno ví anebo ať se splete… Každý je někdo a my všichni zároveň.“

Habermannův mlýn Celý film

Habermannův mlýn Celý film

Sleduj celé filmy v češtině, ve skvělé kvalitě a ZDARMA! Nejlepší filmy najdeš na kanále KoukeYTe: http://bit.ly/295lQQE Facebook: https://www.facebook.com/novinky.film Instagram: https://www.instagram.com/bontonfilm/ Silný a emotivní film s Karlem Rodenem. Legendární režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy a spolu vytvářely nesmazatelnou krvavou stopu. Jednou z obětí dějin psaných vítězi měl být i německý průmyslník Habermann, který žil s rodinou na severní Moravě. Okolnosti jeho konce zůstávají dodnes nejasné. Filmový příběh se jeho životním osudem pouze volně inspiroval, ale paradoxy nejšílenějších let dvacátého století prezentuje hrůzně dokonale.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE