Evropská Hymna (překlad) - Anthem of EU (CZ)

Evropská Hymna (překlad) - Anthem of EU (CZ)

"Óda na radost" - Ode an die Freude Latinsky / Česky - Latin / Czech --- Óda na radost je původně báseň napsaná Friedrichem Schillerem v létě 1785 oslavující přátelství mezi lidmi (vznikla jako hold Schillerovu příteli a nakladateli). Její zřejmě známější forma je ale upravená verze, která byla zhudebněna Ludwigem van Beethovenem roku 1824 jako čtvrtá a závěrečná věta jeho Deváté symfonie. V roce 1955 navrhl Radě Evropy Richard Nikolaus Coudenhove-Kalergi, aby se Óda na radost stala evropskou hymnou. V roce 1972 byla skladba oficiálně uznána za hymnu Rady Evropy a v roce 1985 se stala oficiální hymnou Evropské unie. Jako hymna se používá pouze instrumentální verze. --- Subscribe!

Evropská hymna - "Óda na radost" (EU)

Evropská hymna - "Óda na radost" (EU)

Skladba Óda na radost (původní německý název Ode an die Freude) je hymnou Evropské unie a Rady Evropy. Obě organizace ji nazývají evropská hymna a považují ji za symbol sjednocené Evropy, protože Rada Evropy chce představovat Evropu jako celek. Je založena na závěrečné větě Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena z roku 1823 a používána oběma organizacemi při slavnostních příležitostech. Hymna byla zařazena do chystané Evropské ústavy spolu s ostatními evropskými symboly, ale smlouvu se nezdařilo ratifikovat a byla nahrazena Lisabonskou smlouvou, která žádné symboly neobsahuje. Ke Smlouvě bylo připojeno prohlášení, ve kterém šestnáct členských států formálně uznává navrhované symboly, mezi těmito šestnácti státy není např. Česko. background image: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Charles_bridge_Prague_-_tunliweb.no.jpg author: Svein-Magne Tunli - tunliweb.no

European Anthem / Evropská hymna

European Anthem / Evropská hymna

Óda na radost, 9.C pro Comenius School Partnership

Německá hymna - Píseň Němců (DE/EN/CZ text)

Německá hymna - Píseň Němců (DE/EN/CZ text)

Lied der Deutschen - Nach der Wiedervereinigung wurde im Jahr 1991 in einem weiteren Briefwechsel zwischen Bundespräsident und Bundeskanzler die dritte Strophe zur Nationalhymne Deutschlands erklärt. Support Us: https://www.paypal.me/JRvideos - Thank You! --- V roce 1952 byla jako hymna tehdejšího Západního Německa přijata třetí sloka „Einigkeit und Recht und Freiheit“ (Jednota, právo a svoboda). Zůstala jako hymna i po sjednocení, čímž v tomto kontextu nabyla dalšího významu. --- In order to endorse its republican and liberal tradition, the song was chosen as the national anthem of Germany in 1922, during the Weimar Republic. West Germany adopted the "Deutschlandlied" as its official national anthem in 1952 for similar reasons, with only the third stanza sung on official occasions. Upon German reunification in 1990, only the third stanza was confirmed as the national anthem.

Polská hymna - Anthem of Poland (PL/CZ text)

Polská hymna - Anthem of Poland (PL/CZ text)

„Mazurek Dąbrowskiego“, také „Ještě Polsko nezhynulo“ --- Hymn Polski --- Jako hymna Polské republiky byla 26. února 1927 polským Sejmem schválena píseň Dąbrovského mazurka (polsky „Mazurek Dąbrowskiego“, také „Ještě Polsko nezhynulo“, polsky „Jeszcze Polska nie zginęła“). Její hudební část je převzata do písně Hej Slované, resp. Hej, Slováci, hymny první Slovenské republiky v době druhé světové války. Autor hudby je neznámý a její text napsal Józef Wybicki v roce 1797 v Itálii a byla přijata polskými Legiemi Dąbrowského, které doufaly, že budou moci bojovat za obnovu nezávislosti Polska po jeho rozdělení). Melodie byla chytlavá a text byl ze solidarity k Polákům přeložen do 17 jazyků, jako je němčina, francouzština, angličtina, ruština, maďarština, chorvatština a slovenština. Během revoluce v roce 1848 se Mazurek Dąbrowského zpíval na ulicích Vídně, Berlína i Prahy. --- Subscribe!

Hymna Spojených států amerických (překlad) - Anthem USA (EN/CZ lyrics)

Hymna Spojených států amerických (překlad) - Anthem USA (EN/CZ lyrics)

Hvězdami posetý prapor - The Star-Spangled Banner --- Umělecký český překlad --- Text napsal právník a amatérský básník Francis Scott Key, poté, co byl během Britsko-americké války v noci z 13. na 14. září 1814 svědkem, jak posádka americké pevnosti Fort McHenry v Baltimoru úspěšně vzdoruje těžkému ostřelování z moře. Keyova báseň The Defence of Fort McHenry (Obrana pevnosti McHenry) byla poprvé vytištěna 17. září a o tři dny později znovu, již pod nynějším titulem a jako píseň na melodii anglické anakreontské písně To Anacreon in Heaven od Johna Stafforda Smitha. Hymnou Spojených států amerických se stala rozhodnutím Kongresu dne 3. března 1931. Jako hymna se obvykle hraje pouze první sloka. --- "The Star-Spangled Banner" is the national anthem of the United States of America. The lyrics come from "Defence of Fort M'Henry", a poem written on September 14, 1814, by the 35-year-old lawyer and amateur poet Francis Scott Key after witnessing the bombardment of Fort McHenry by British ships of the Royal Navy in Baltimore Harbor during the Battle of Baltimore in the War of 1812. Key was inspired by the large American flag, the Star-Spangled Banner, flying triumphantly above the fort during the American victory.

Česká státní hymna v podání K.Gotta....unikátní video

Česká státní hymna v podání K.Gotta....unikátní video

http://youtu.be/ditTN9dQhU4 Karel Gott zpívá hymnu pro olympioniky. Unikátní video z PRAŽSKÉHO HRADU. -~-~~-~~~-~~-~- Please watch: "SOUDKYNĚ BARBARA : Ty ho kazíš víc! (teplý díl)" https://www.youtube.com/watch?v=aKwq8GePtBE -~-~~-~~~-~~-~-

Španělská hymna - Anthem of Spain (ES/CZ text)

Španělská hymna - Anthem of Spain (ES/CZ text)

Královský pochod - La Marcha Real --- Himno nacional de España --- Spanish/Czech lyrics --- Španělská hymna se nazývá La Marcha Real, česky Královský pochod. Je hymnou Španělského království. Je jednou z několika národních hymen beze slov. To, že Marcha Real dnes nemá slova, neznamená, že je nikdy dřív neměla. Jedna verze byla používána během vlády Alfonsa XIII. a další byla používána během diktatury generalissima Franca, nicméně, žádná z nich nikdy nebyla oficiální. Španělská národní hymna je jednou z nejstarších evropských hymen a její původ není známý. První zmínka o ní je roku 1761 v knize Manuela de Espinosy (Libro de Ordenanza de los toques militares de la Infantería Española — Španělská pěchotní kniha troubení vojenské trubky). Píseň je zde nazvána La Marcha Grenadera („Pochod gránátníků“), autor písně nebyl zjištěn. Nynější verze byla uznána v roce 1978 po návratu ke konstituční monarchii. V říjnu 1997 byla královským dekretem upraveno používání písně Marcha Real jako národní hymny ve Španělsku. --- Subscribe!

Afghánská hymna (PS/CZ text) - Anthem of Afghanistan (Czech)

Afghánská hymna (PS/CZ text) - Anthem of Afghanistan (Czech)

"Afghánská hymna" - Milli Surood - ملی سرود Text v jazyce paštó / Český překlad Support Us: https://www.paypal.me/JRvideos - Thank You! --- Afghánská hymna je oficiální hymna státu Afghánistán. Byla přijata v roce 2006 podle článku 20 z afghánské ústavy. Text hymny napsal Abdul Bari Jahani a hudbu napsal Babrak Wassa. --- Subscribe!

Hymna Spojených Států Amerických - "The Star-Spangled Banner" (Preklad/Text)

Hymna Spojených Států Amerických - "The Star-Spangled Banner" (Preklad/Text)

Píseň The Star-Spangled Banner, česky Hvězdami posetý prapor, je hymna Spojených států amerických. Text napsal Francis Scott Key a hudbu složil John Stafford Smith. Text napsal právník a amatérský básník Francis Scott Key, poté, co byl během Britsko-americké války v noci z 13. na 14. září 1814 svědkem, jak posádka americké pevnosti Fort McHenry v Baltimoru úspěšně vzdoruje těžkému ostřelování z moře.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE