Eduard Štorch: Bronzový poklad

Eduard Štorch: Bronzový poklad

Pravidelne nové audioknihy, len kompletné diela. Ak máš tip na dobrú knihu, napíš do komentu...

MLUVENÉ SLOVO Chesterton, Gilbert Keith Modrý kříž DETEKTIVKA

MLUVENÉ SLOVO   Chesterton, Gilbert Keith   Modrý kříž DETEKTIVKA

Daniel Defoe - Robinson Crusoe

Daniel Defoe - Robinson Crusoe

Mluvené slovo Robinson Crusoe Čte: Václav Postránecký, Jiří Adamíra, Jaroslav Kepka Veškerá práva patří Supraphonu a tvůrcům této audio stopy

Jules Verne- Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsakovy

Jules Verne- Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsakovy

Jules Verne- Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsakovy Z pověření francouzské vlády má expedice poslance Barsaca prozkoumat úroveň života domorodců ve Francouzském Súdánu (dnešní Mali). Výprava je však jednoho dne přepadena a unesena do tajemného města Blacklandu, vybudovaného uprostřed pouště Francouzské západní Afriky hrstkou banditů pod vedením pološíleného zločince Harryho Killera za pomoci geniálního vědce Marcela Camareta, jehož dětské důvěřivosti Killer zneužil pro své mocenské cíle. Blackland bylo město vybavené úžasnými technickými vymoženostmi. Elektřina a telefon byly ve městě samozřejmostí, a vodovod fungoval dokonce i ve čtvrti černých otroků, na jejichž práci bylo město závislé. Otroci byli však bezohledně vykořisťování až k smrti, a tak musili Killerovi pomahači velmi často podnikat letecké nájezdy do okolí, aby si opatřili nové. K tomu jim sloužil Camaretův vynález, letadlo umožňující uletět rychlostí 400 až 500 km/hod vzdálenost až 5000 km bez přistání. K další zneužívané skupině ve městě patřili bílí dělníci a technici, pracující v továrně, kde se vyráběly Camaretovy vynálezy (pilotovaná i bezpilotní letadla, tzv. vosy, plynové bomby, vzdušná torpéda, vrhače vln, prostředky pro elektrickou ochranu města, stroje na umělý déšť, vrtače chodeb a přístroje na dálkové pozorování zvané kykloskopy). Ti netušili nic o zločinech Killera a jeho kumpánů. Uzavřeli s Killerem zdánlivě výhodnou smlouvu s nárokem na vysoký plat, případně i na zaopatření pro ženy a děti přímo v objektu továrny. Do Blacklandu se všichni dostali bez výjimky letecky z jednoho ostrova v Portugalské Guineji (dnešní Guinea-Bissau), který sloužil jako přestupní stanice. Ze služby se též dostávali letecky, avšak nikoliv domů, nýbrž do pouště, kde byli zavražděni. Členům Barsacovy výpravy se však podařilo ve městě zorganizovat povstání a otevřít Camaretovi oči. Ten si uvědomil, že pracuje pro lupiče a vraha, a přidal se na stranu vzbouřenců. V bojích nakonec Killer i Camaret zahynuli a Blackland skončil v troskách. Po Camaretových vynálezech zůstaly jen kusé zprávy očitých svědků, kteří hrozné události přežili a dostali se šťastně do Timbuktu.

Alois Jirásek: Staré pověsti české - O Čechovi o Krokovi a o jeho dcerách

Alois Jirásek: Staré pověsti české - O Čechovi o Krokovi a o jeho dcerách

Pravidelne nové audioknihy, len kompletné diela. Ak máš tip na dobrú knihu, napíš do komentu...

Herbert Friedrich - Poslední plavba Willema Barentse (Dobrodružný) (Mluvené slovo CZ)

Herbert Friedrich - Poslední plavba Willema Barentse (Dobrodružný) (Mluvené slovo CZ)

Dramatizace podle dobrodružného románu německého spisovatele Herberta Friedricha. Příjemný poslech.

Eduard Štorch: Lovci mamutů

Eduard Štorch: Lovci mamutů

Felix Holzmann - Všechny scénky

Felix Holzmann - Všechny scénky

0:00 Rozvod 4:43 Autogram pro syna 11:43 Hřbitovní rozhovor 15:00 Na lavičce 18:06 Skleróza 25:12 Statistika 33:44 Astrologie Svou divadelní kariéru začínal jako ochotník, divadelním hercem v pravém slova smyslu se však nestal. Již v počátcích 50. let vystupoval totiž v estrádách jako komik. Jeho vystoupení mělo ustálený charakter dialogu ve scénce se svým druhem. Vytvořil typ natvrdlého chlapíka, kterému všechno dochází nezvykle dlouho, se zvláštním tázavým zpěvavým protahováním koncovek. Přiboudlost postavě nebrání v tom, aby se vyjadřovala ke všem jevům ze svého okolí, ba právě naopak, nejraději se vyjadřuje právě k věcem, kterým vůbec nerozumí. Partnery v jeho vystoupeních mu byli František Budín (v civilu zaměstnanec ČSD), Lubomír Lipský, Milan Neděla, Miloslav Šimek, Jan Borovička, ale i Karel Gott a Iva Janžurová. Od konce 60. let žil a působil v Německu, kde se seznámil se svou druhou ženou Barbel, zpěvačkou a konferenciérkou. S ní vytvořil partnerskou dvojici i na jevišti. Scénky Felixe Holzmanna patří ke zlatému fondu archivu Supraphonu. Jeho humor, založený nikoliv na akci, ale především na směšném dialogu, je ideálním dílem pro zvukový záznam. Za album 10x Felix Holzmann obdržel těsně před svou smrtí platinovou desku Supraphonu. Toto ocenění upozornilo znovu na obrovskou oblíbenost tohoto lidového komika, jehož popularita přerostla i rámec republiky.

Tri perá z draka - Slovenská Audio rozprávka pre deti - Pavol Dobšinský

Tri perá z draka - Slovenská Audio rozprávka pre deti  - Pavol Dobšinský

https://www.facebook.com/pg/audiorozpravkypredeti/about/?ref=page_internal Toto je moja stranka dajte vediet svojim priateľom čo počúvaju vaše deti. Ľudová rozprávka, v ktorej víťazí dobro nad zlom.

Jules Verne-Cesta kolem světa za 80 dní

Jules Verne-Cesta kolem světa za 80 dní

Jules Verne-Cesta kolem světa za 80 dní režie: Jiří Horčička Příběh začíná 2. října roku 1872 v Londýně a jeho hlavními hrdiny jsou bohatý, osamělý a svobodný anglický džentlmen Phileas Fogg se svým francouzským sluhou Passepartoutem (v některých českých vydáních označován jménem Proklouz), který se nechal u Philease Fogga zaměstnat, protože věřil, že díky pánovým pravidelným zvykům bude mít klidnou službu. Netuší, že jeho pán si odpoledne v Reformním klubu, jehož je členem, přečte v The Daily Telegraph článek o otevření nové železniční tratě v Indii a spočítá si, že díky tomu je nyní možno vykonat cestu kolem světa během osmdesáti dnů. Když ostatní členové klubu vyjádří své pochybnosti o provedení takovéto cesty, vsadí se s nimi o celé své jmění (dvacet tisíc liber), že cestu uskuteční. A tak se ještě téhož dne večer musí Passepartout se svým pánem vydat vlakem ve 20.45 na strastiplnou cestu. Oba netuší, že jsou sledováni detektivem Fixem ze Scotland Yardu, protože Fogg je podobný bankovnímu lupiči, a protože si ho s ním spletli.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE