KRYŠTOF - Atentát (official video HD)

KRYŠTOF - Atentát (official video HD)

Oficiální videoklip Kryštof k písni Atentát Album Poločas 2007 Film Bobule 2008

Atentát 1964 Dobývání kostela

Atentát 1964  Dobývání kostela

Atentát na Heydricha - Príbeh Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša

Atentát na Heydricha - Príbeh Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša

Dokument Atentát na Heydricha - Príbeh Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša je unikátnou rekonštrukciou atentátu na zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Tento čin bol považovaný za najväčší odbojový čin 2. svetovej vojny. Pred 72 rokmi ho v Prahe spáchali dvaja vojaci - Slovák Jozef Gabčík a Čech Jan Kubiš. Autorkou dokumentu je novinárka Veronika Tóthová. Na jeho realizácii sa okrem televízie JOJ podieľalo aj Ministerstvo obrany Slovenskej republiky a príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny. V závere filmu môžete vidieť unikátne fotografie Gabčíka a Kubiša, ktoré vznikli tesne pred odletom do vlasti a ktoré sa podarilo objaviť až v roku 2014. Veronika Tóthová bola za tento dokument ocenená ministrom obrany a bolo jej udelená medaila ministra obrany 3. stupňa. V súčasnosti sa pracuje aj na pokračovaní pod názvom Málo známe fakty.

atentát na Heydricha

atentát na Heydricha

J.F.K Dallaský atentát...Historický dokument CZ

J.F.K Dallaský atentát...Historický dokument CZ

"A tady je prezident Spojených států. Dostává se mu mimořádně přátelského uvítání. Už vidíme i Jackie. Dav propuká v jásot. Všichni radostně zdraví projíždějící prezidentský pár." Takto popisoval 22. listopadu 1963 reportér místního rádia příjezd Johna Fitzgeralda Kennedyho do texaského Dallasu. Nikdo netušil, co bude doslova za pár vteřin následovat. "Teď kolem nás projíždí vysokou rychlostí prezidentova limuzína. Uvnitř vidíme agenty tajné služby, kteří drží v rukách zbraně. Zdá se, že kolona byla zasažena střelbou!" Atentát na Elm Street otřásl nejen Spojenými státy, ale celým světem. Dodnes není stoprocentně jasné, kdo ho provedl a kdo ho zorganizoval. K tomuto dramatickému tématu se vrátili američtí dokumentaristé, kteří pomocí autentických televizních, filmových a rozhlasových materiálů rekonstruují dramatické chvíle onoho osudného podzimu...Historický dokument CZ

Nacisté v hledáčku - Atentát na Reinhardta Heydricha dokument

Nacisté v hledáčku - Atentát na Reinhardta Heydricha dokument

Atentát - PODZIM 2015 - PROMO 1

Atentát - PODZIM 2015 - PROMO 1

Atentát - volné pokračování seriálu Expozitura už od 12. října každé pondělí ve 21:40 na Nově. Atentát na Facebooku: https://www.facebook.com/Expozitura

Sarajevský atentát dokument

Sarajevský atentát dokument

Brána do historie 8 díl Atentát na Heydricha Zpověď svědka atentátu NOVA Plus

Brána do historie  8 díl  Atentát na Heydricha Zpověď svědka atentátu  NOVA Plus

Brána do historie Brána do historie mapuje zásadní okamžiky české a československé historie. Ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha bude reportér Jakub Vrána přinášet exkluzivní informace, unikátní fotografie i filmové záběry.

Atentát na Heydricha / Assassination of Reinhard Heydrich

Atentát na Heydricha / Assassination of Reinhard Heydrich

Projev zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha o zamýšlené likvidaci českého národa. Následuje atentát, který na něj v Praze 27. 5. 1942 provedli českoslovenští parašutisté. Josef Valčík dal zrcátkem znamení o blížícím se protektorovi, Josef Gabčík vběhl před rozjetý vůz, ale jeho StenGun v rozhodující chvíli selhal. Jan Kubiš potom hodil bombu, jejíž výbuch Heydricha smrtelně poranil. Atentát měl za následek popravy tisíců Čechů, vypálení obcí Lidic a Ležáků. V mezinárodním měřítku však měla smrt třetího nejvyššího muže Říše veliký ohlas, Anglie i Francie reagovali odvoláním Mnichovské dohody a Československo bylo definitivně uznáno za spojence proti Hitlerovi.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE