Angli The Movie

Angli The Movie

Report Tv-Angli, 25 vite vite burg bosit shqiptar të kokainës

Report Tv-Angli, 25 vite vite burg bosit shqiptar të kokainës

Erald Mema i konsideruar nga policia angleze si koka i një grupi kriminal i përfshirë në trafikun e kokainës është dënuar me 25 vite burg. 33-vjeçari shqiptar i cili jetonte në qytetin e Oksfordit prej vitit 2003 u gjet fajtor nga gjykata për dy akuzat që lidheshin me konspiracionin e shitjes së drogës të klasit A. Jurisë nga publiku në këtë proces gjyqësor iu desh vetëm 12 minuta për ta gjetur fajtor Erald Memën për akuzat që kishte ngritur prokuroria. Policia angleze thotë se Mema ishte kreu një organizate kriminale e përbërë nga 19 persona që të gjithë të arrestuar të cilët përmes një rrjeti korrierësh transportonin dhe shisnin kokainën në të gjithë Anglinë.

Angli vs sapna choudhary

Angli  vs sapna choudhary

ANGLI THE MOVIE (Part One)

ANGLI THE MOVIE (Part One)

ANGLI THE MOVIE (Part One)

Emigrim luksoz në Angli, kapen 17 klandestinë shqiptarë - Top Channel Albania - News - Lajme

Emigrim luksoz në Angli, kapen 17 klandestinë shqiptarë - Top Channel Albania - News - Lajme

Policia britanike, e cila ishte duke kërkuar një vrasës britanik në lidhje me një vrasje të ndodhur në Spanjë, ka arrestuar një 55-vjeçar, i cili kishte mundësuar gjithashtu futjen ilegalisht të 17 shqiptarëve të tjerë. Vrasësi kishte marrë në jahtin luksoz edhe 17 emigrantët shqiptarë për t’i futur ilegalisht në Britani.

Në Angli propozohet amnisti për emigrantët - Top Channel Albania - News - Lajme

Në Angli propozohet amnisti për emigrantët - Top Channel Albania - News - Lajme

David Lammy është deputet laburist i Tottenhemit në Londër dhe një nga kandidatët kryesorë për postin e kryetarit të bashkisë se kryeqytetit anglez. Ai ka propozuar që të bëhet një amnisti për rreth 300 mijë emigrantë të huaj, që jetojnë dhe punojnë në Londër prej pesë vitesh dhe ka thanë se do të luftojë çdo ditë për këtë amnisti, nëse zgjidhet në këtë detyrë.

ANGLI Episode 4 Explosion Scene

ANGLI Episode 4 Explosion Scene

Angli, shkatërrohet banda shqiptare e kokainës

Angli, shkatërrohet banda shqiptare e kokainës

Vizitoni www.oranews.tv për të ndjekur lajmet e fundit nga Vendi, Rajoni dhe Bota

Angli, fermë kanabisi 1 mln € në shtëpi,9 shqiptarë në pranga

Angli, fermë kanabisi 1 mln € në shtëpi,9 shqiptarë në pranga

ANGLI - Nëntë shtetas shqiptarë pranuan në gjykatën britanike akuzat për kultivim kanabisi. Shqiptarët kishin ngritur një fermë kanabisi në Gloucester të Anglisë. Vlera e kanabisit të kapur ishte 750.000 stërlina. Të arrestuarit janë Kreshnik Muja, Dritan Muhametaj, Arifaj, Ardit Agaj, Elis Gashi, Dardan Horhaj, Jeton Muja dhe Jurgen Nikoci. Momenti zbulimit të kësaj ferme kanabisi dhe arrestimit 9 shqiptarëve u filmua nga kamerat e televizionit britanik ITV për ciklin e emsioneve policesk të drejtuar nga prezantuesi i njofur britanik Jeremy Kyle. Të 9 shqiptarët do të mësojnë masën e dënimit më 9 prill në Gjykatën e Bristolit. Sipas policisë operacioni i koduar Cleveland, kishte si qëllim shkatërrimin e grupeve kriminale shqiptare të përfshirë në kultivimin e drogës, trafikun e qenieve njerëzore dhe skllavërinë moderne.

Angli, shqiptarët pijnë hashash në burg

Angli, shqiptarët pijnë hashash në burg

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE