296/ MIREK ČERNÝ - Desiderata

296/ MIREK ČERNÝ - Desiderata

Desira, Desiderata, Desira, Buď pozorný a klidný, nenech se zachvátit shonem, který Tě obklopuje, stále měj na paměti, jaký by tu mohl být klid. A pokud to jenom trochu jde, aniž by ses musel přemáhat, udržuj s každým co nejlepší vztah. Své názory vyslovuj jasně a klidně, a naslouchej ostatním. I největším nevzdělancům a hlupákům. I oni vědí své. Vyhýbej se hlučným, agresivním lidem. Jsou takoví jenom proto, že nedokáží to, co by dokázat chtěli. Když se budeš srovnávat s ostatními, můžeš se často cítit jako ztracený, protože vždycky, vždycky tady budou mnohem výraznější lidé, než jsi Ty. Vždyť otcem Tvým je svět vesmíru! A stejně jak strom nebo pes máš stejné právo tu být! A jestli to víš nebo to netušíš, tak věz, že nejsi sám, a že vesmír o Tobě ví! Raduj se ze svých úspěchů, i ze svých plánů. A neustále dbej, aby Tvoje dnešní cesta vedla dál, než cesta včerejší. Ať se to zdá jakkoli přízemní, právě v tom spočívá skutečné bohatství, které roztáčí kolo štěstí v neustále míjejícím čase. Věnuj se pečlivě své práci, protože svět je plný úskoků a nebezpečí. Ale dávej pozor, aby Tě Tvá obezřetnost nezaslepila. Spousta lidí míří k vysokým cílům a každý den je plný hrdinství. Buď vždy sám sebou, ale dávej pozor, aby Tě neoslepilo sebeuspokojení. Nebuď nikdy cynický ve své lásce, vždyť zrcadlem starostí a rozčarování je právě láska, jediná, stále zelená jako jarní tráva. S klidem v duši přijímej soud přibývajících let, a stále udržuj ve své paměti vzpomínky z mládí. Síla jejich prožitků Tě ochrání před náhlým neúspěchem. A nikdy se netrap falešnými představami. Spousta strachu se rodí právě díky planým iluzím. Vždyť otcem Tvým je svět vesmíru! A stejně jak strom nebo pes máš stejné právo tu být! A jestli to víš nebo to netušíš, tak věz, že nejsi sám, a že vesmír o Tobě ví! A proto žij k klidu Božím, ať děláš cokoli. Při jakémkoli snažení i odpočinku, v hlučném zmatku života dbej o klid a mír své duše. I v záplavě hříchu a ztracených snů je náš svět stále krásný. Buď k němu něžný, a snaž se být šťastný! Vždyť otcem Tvým je svět vesmíru! A stejně jak strom nebo pes máš stejné právo tu být! A jestli to víš nebo to netušíš, tak věz, že nejsi sám, a že vesmír o Tobě ví! Vždyť otcem Tvým je svět vesmíru! A stejně jak strom nebo pes máš stejné právo tu být! A jestli to víš nebo to netušíš, tak věz, že nejsi sám, a že vesmír o Tobě ví!

GLCBS: bo and carly 304 (5:17-9:47) - 305 (0-0:22)

GLCBS: bo and carly 304 (5:17-9:47) - 305 (0-0:22)

Carly has a flashback to her time at the convent. Then, Danielle Stevens comes to visit which brings up some memories of Carly's past as a Von Leuschner that she would rather forget.

Mirek Černý - Nic absolutně neplatí

Mirek Černý - Nic absolutně neplatí

297/ MIREK ČERNÝ - Pád velmoci

297/ MIREK ČERNÝ - Pád velmoci

Přicházím, abych vám vyprávěl o jedné velké říši. Velmoci, na jejimž začátku bylo pouze několik málo osad podél pobřeží. Z těchto osad se zrodila slavná říše jejíž vliv se během let rozšířil po celém světě. Její obyvatelé vynikali v zemědělství, ve stavitelství, v technice, v lékařství i v obchodě. A záhy dosáhli úrovně jakou nikdo nikdy dříve nepoznal. Její armády pronikly do nejvzdálenějších koutů světa. Její technika byla doslova nepřekonatelná. Její peníze řídily obchod na celém světě. A životní úroveň budila závist ve všech ostatních zemích. Ale jak míjel čas, dolehl na tuto společnost stín korupčních afér, které zachvátily nejbohatší vrstvy. A co bylo ještě nebezpečnější, dávné tradice a hodnoty se začaly z denního života vytrácet. Lidé začali stále rychleji propadat beznaději pod vlivem skandálů a nepravostí jejichž rozsah se neustále zvětšoval. Opilství, prostituce a drogy zachvátily zem. Loupeže, přepady, násilí a vraždy zaplavily ulice. Neklid těchto časů se stále silněji promítal do statistik sebevražd a duševních poruch. Následek poznamenal výrazně i dávný národní charakter. Skandály a konflikty se čím dál častěji objevovaly i v řadách policie, v senátu i v samotné vládě. Společnost se začala tříštit a nebylo moci, která by udržela základy na nichž byla postavena. Ale čas šel dál a objevila se další nebezpečí životně ohrožující tuto velmoc. Zemědělce, páteř celé společnosti, rujnovaly války a rostoucí inflace. Stát, aby udržel vyrovnaný rozpočet, uvalil na společnost nové a nové daně. Přesto jeho zlatý poklad zvolna mizel do neznáma. Příjmy z obrovského obchodního prostoru začaly klesat a obyvatelé za své peníze mohli koupit stále míň. Navíc, velmoc přicházela stále o další teritoria, která zaplavily početné hordy zaostalých nepřátel. Společnost už nebyla schopna se bránit. Velmoc se rozpadala a samotné hlavní město padlo v den, který historie označuje za konec civilizace na dlouhá další staletí. Příběh, který jsem vám vyprávěl, byl historií vzestupu a pádu říše římské. Napadla vás snad nějaká jiná velmoc?

Balada o Boot Hill / Mirek Černý.

Balada o Boot Hill / Mirek Černý.

Popis

298/ MIREK ČERNÝ - Najednou

298/ MIREK ČERNÝ - Najednou

Na scéně malýho snacku barmanka prach utírá, jen v koutě dva řidiči svačí, dva kluci votevíraj. "Co stojí ty bonbóny?" ptaj se, "A kolik máš?" vona se ptá, "No máme jen korunu pade." "Tak právě tolik stojí dva." Ten den byl vzduch nasáklej bouřkou a voněl po krupobití, a najednou stal se ten zázrak, najednou slunce svítí. A když byli ti kluci venku, jeden šofér vstal a šel k ní: "Ty bonbóny jsou přece dražší!" A vona: "Starej se vo svý!" Pak v tichu dopili svý kafe, zvedli se, vodcházeli. "Hej počkejte, musím vám vrátit!" "Starej se vo svý," zamručeli. Ten den byl vzduch nasáklej bouřkou a voněl po krupobití, a najednou stal se ten zázrak, najednou slunce svítí, a najednou stal se ten zázrak, najednou slunce svítí.

Mirek, Černý - Historie se opakuje

Mirek, Černý - Historie se opakuje

Píseň, kterou jsem hledal a na Youtube a nenašel, tak jsem si dal tu práci, to pro vás, kdo to budete hledat, sem nahodit. :) Odkaz ke stažení písničky: http://www.ulozto.cz/5005060/03-historie-se-opakuje-mp3 Text písně: http://www.velkyzpevnik.cz/zpevnik/cerny-mirek/historie-se-opakuje#

295/ MIREK ČERNÝ - Kdepak obyčejný lidi jsou

295/ MIREK ČERNÝ - Kdepak obyčejný lidi jsou

Městský se mi smějou, že jsem sedlák, a říkaj, že mi čouhá sláma z bot. A u nás na vsi pro všechny jsem městskej, nikomu a nikde nejsem vhod. Pro ty, co maj ramena, jsem baba, že nezkouším nikoho voblafnout. Pro bílý košile jsem potížista, jen proto, že si vždycky vedu svou. Nemám tušení, kdepak obyčejný lidi jsou. Ti moudří o mně říkaj, že jsem hloupej, že nevím ani, kde mám vlastní stín. Blbci tvrděj, že jsem geniální, a já prostě nechci nikdy víc než svý. Pro pracháče jsem jenom línej vandrák, zvládnu jen tak hrozný písně psát, a sousedi si myslej, že mám balík, já vážně mám se jen tak akorát. A dál nemám tušení, sakra, kdepak obyčejný lidi jsou. I stát mě zná jenom z rodnýho čísla pro účely různejch statistik. Snad jen ta jedna tuší, že jsem tady, tak jako slunce, tma a vykřičník! A já nemám tušení, kdepak obyčejný lidi jsou .

Rekviem za Lidice

Rekviem za Lidice

Neratov 2014 Raichl - Rekviem za Lidice. RADOST PRAHA, sbm. Vl. Souček

I vy máte právo na štěstí, lásku, bohatsví, úspěch

I vy máte právo na štěstí, lásku, bohatsví, úspěch

Pokud jste i vy v tomto okamžiku prozření a říkáte si „Zasloužím si víc, jsem tu proto, abych byl/a šťastný, spokojený, naplněný, bohatý," pak mám pro vás osvědčený, funkční systém, který vás dovede k vašemu cíli. REGISTRUJTE se na stránkách www.lucieasenova.com do programu AKADEMIE POZITIVNÍ ZMĚNY a pojďte se mnou projít cestu k vašemu novému životu. Stojí to zato!

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE