Šlechtické rody Čech a Moravy - Schwarzenberkové

Šlechtické rody Čech a Moravy - Schwarzenberkové

Šlechtické rody Čech a Moravy - Smiřičtí

Šlechtické rody Čech a Moravy - Smiřičtí

Šlechtické rody - Lobkovicové

Šlechtické rody - Lobkovicové

Šlechtické rody Čech a Moravy (Rožmberkové)

Šlechtické rody Čech a Moravy (Rožmberkové)

Rub a líc modré krve

Rub a líc modré krve

Vznešený klid, elegance, řád, tradice a taky bohatství, to vše si takřka automaticky spojujeme se životem šlechty. Ovšem lidé s modrou krví neměli vždy na růžích ustláno. Kupříkladu minulé století pro ně bylo časem velkých ztrát, majetku i domova, a taky strachu z budoucnosti, pocitu ponížení a beznaděje. Nejen majetek ovlivňoval postavení aristokracie, po staletí se hledělo taky na urozenost. Proto i ti nejvýznamnější tu a tam zatoužili trochu poupravit a vyšperkovat svůj původ. Kupříkladu Rožmberkové, kteří se řadili k nejstarším a nejmocnějším rodům u nás, dali vzniknout legendě o svém příbuzenectví s proslulou římskou rodinou Orsiniů. Do ní totiž patřili hned tři papežové. A podobných případů bychom našli mnohem víc. Pojďme se tedy společně ponořit do časů, kdy se kroniky slavných šlechtických rodů začaly teprve psát. Dnes uvidíte, jak se potomci starého francouzského rodu stali Moravany, uslyšíte, jaké to je, když vám vrátí a zase vezmou krásný zámek, a dozvíte se, co obnáší odpovědnost vůči předkům, vůči jménu, které nosíte. Navíc vám povíme o manifestu, kterým čeští šlechtici těsně před Mnichovem podpořili územní celistvost Československé republiky, prozradíme, kdo je potomkem Přemyslovců a ukážeme, co všechno musí respektovat britská panovnice Alžběta II.

Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde! (Karel Schwarzenberg:History of mumbling)

Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde! (Karel Schwarzenberg:History of mumbling)

Dokument byl natočen roku 2010. Portrét Karla Schwarzenberga uvozuje animovaná pasáž, v níž protagonista rekapituluje historii svého šlechtického rodu. Současný ministr zahraničí (nar. 1937) vypráví o vlastním životě, včetně dětství na českém panství a přesídlení do Rakouska po komunistickém převratu. O jeho pozoruhodné osobnosti hovoří řada spolupracovníků, například ředitelka Schwarzenbergovy vídeňské kanceláře. Martin C. Putna objasňuje smysl existence šlechty, Ivan M. Jirous knížeti svérázně vyjadřuje vděčnost za levné bydlení. Charismatický politik se silným sociálním cítěním v závěru filmu uvažuje o evropské integraci. Nevlastním žádnou část tohoto videa. Všechna práva náleží jejich právoplatným vlastníkům a tato publikace neslouží ke generování jakýchkoliv financí. Naopak, jejím cílem je prezentovat osobu Karla Schwarzenberga a tento dokument. Prosím, podpořte tohoto prezidentského kandidáta. https://www.facebook.com/pages/Karel-Schwarzenberg/42479923924?fref=ts A portrait of Karel Schwarzenberg, introduced by an animated passage in which the Czech politician recapitulates the history of his aristocratic family. The current foreign minister (born 1937) describes his life, including his childhood on the family's Czech estate, and their move to Austria after the Communist revolution. A number of his colleagues then discuss Schwarzenberg's remarkable personality, including the director of his Vienna office. Martin C. Putna casts light on the meaning of the nobility's existence, while Ivan M. Jirous expresses, in eccentric style, his gratitude to the prince for his cheap accommodation. At the close of the film, the charismatic politician with strong social feelings considers the subject of European integration. I do not own anything in this video and all rights belong to its rightful owners. I do not make any profit from posting this video, on the contrary, it serves to present and promote the person of Karel Schwarzenberg and this documentary as such.

Krásy Čech, Moravy a Slezska: Jižní Čechy

Krásy Čech, Moravy a Slezska: Jižní Čechy

filmový dokument Krásy Čech, Moravy a Slezska díl: Jižní Čechy

Šlechta v letech ohrožení československého státu

Šlechta v letech ohrožení československého státu

Sestřih z výpovědí Theobalda Czernina, Karla Schwarzenberga, Jaroslava Lobkowicze a Františka Kinského vznikl pro výstavu Ve znamení tří deklarací (Ústav pro studium totalitních režimů, 2014), rozhovory vedl Zdeněk Hazdra, střih Viktor Portel. Celé nahrávky výpovědí jsou uloženy na internetovém portálu Paměť národa.

Šlechtické rody Čech a Moravy - Páni z Hradce

Šlechtické rody Čech a Moravy - Páni z Hradce

František Kinský, správce rodového majetku, podnikatel, politik

František Kinský, správce rodového majetku, podnikatel, politik

Maria František Jan Emanuel Sylvestr Alfons hrabě Kinský z Vchynic a Tetova je bezpochyby nejzajímavější postavou mezi všemi komunálními politiky, které do krajských zastupitelstev vynesly nedávné volby. Je nositelem genů šlechtického rodu, který se minimálně za posledních sto let nemá za co stydět.

Top Videa -  loading... Změnit krajinu
Načíst dalších 10 videí
 
 
Sorry, You can't play this video
00:00/00:00
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CLOSE
CLOSE
CLOSE